• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Ruský despotizmus a EÚ demokracie

    6-7-2020 Zem & Vek 74 410 slov zprávy
     



    zdroj : Shutterstock

    „Chápete už, aký je rozdiel medzi ruskou a európskou demokraciou? V Rusku môžu nechať o kľúčových otázkach ľudí hlasovať, zatiaľ čo probruselské panstvo sa nikdy neodváži vyhlásiť referendum.“

    Udrieť klinec po hlavičke – nenapadá ma výstižnejší skratka pre trefné hodnotenie sociológa P. Hampla k uskutočnenému referendu o ústavných zmenách v RF. Len by som snáď dodal, že pomyselný klinec neudrel po hlavičke nejakým kladivkom, ale ťažkotonážnym kladivom.Tu vôbec nejde o to, aké zmeny boli predložené ani aký bol výsledok. Ide o to, že arcilotor Putin a despota na celej šírej Rusi si dovolil položiť občanom na zodpovedanie nejakú tú otázku týkajúcu sa základného zákona v krajine.

    Kovaný slniečkár iste môže namietnuť, že Putin má všetko autoritársky pod kontrolou, všetkých voličov osobne navštívil, aby im pohrozil, že ak nebudú hlasovať správne, tak s nimi zatočí ako v EÚ.


    Taktiež mohol všetkým narozprávať, že je to len formalita, na ktorú sa nebude v praxi prihliadať … niečo ako EÚ duálny meter.


    Skrátka slniečkári môžu šermovať svojimi blábolami až ich trafí šľak ale podstatu neobkecajú, pretože to nejde. Tu nepomôže ani fakt, že majú pod palcom celý mainstream, ktorý, ako dobre namazaný stroj nalieva občanom tú jedinú správnu ideológiu do hlavy.


    Despota a arcilotor Putin zase vykonal EÚ sabotážnu akciu … čo akciu … priamo hybridný útok na samotný pilier EÚ „demokracie“.


    Všetci tak už vidia, že v tej najkrišťálovejšej demokracii, kde aj krištál je kalnejší, je ten EÚ kráľ nahý. Bodka. Viac netreba dodávať.


    Poznámka editora


    Aký je rozdiel medzi ruskou a európskou demokraciou? V Rusku môžu dať kľúčovú otázku ľuďom na hlasovanie, zatiaľ čo probruselské panstvo sa nikdy neodváži vyhlásiť referendum, píše autor. Povedal by som, že to nie je úplne pravda. Aj v EÚ sme mávali referenda v ďalekej minulosti (dnes už to naozaj radšej neskúšajú). Nezrušili ich, iba zaviedli doplňujúce pravidlo. Ak referendum nedopadlo tak, ako chceli, jednoducho ho opakovali a v medzičase zavalili publikum kobercovými náletmi propagandy, takže keď k druhému „referendu“ došlo, zblbnutí občania „hlasovali“ ako po masle. Geniálny krok, to by nevymyslel ani Putin.



    Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.



    CHCEM PODPORIŤ


    zdroj : Ruská despocie a EU demokracie, http://www.zvedavec.org, 4.7.2020







    ZDIEĽAJTE ČLÁNOK



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑