• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Pellegrini zmínil alianci a EU jako své priority. „EP a NATO není pro nás,“ oponovali mu lidé

    24-6-2020 Sputnik CZ 144 390 slov zprávy
     

    „Věřím, že během uplynulých dnů jsme udělali personální a politické rozhodnutí, které nabídne Slovensku novou sociálnědemokratickou perspektivu,“ okomentoval své nedávné kroky Pellegrini.


    Podle jeho slov je čas na intenzivní budování sociálnědemokratické alternativy. Zdůvodnil to tím, že se  nezaměstnanost se v některých regionech vyšplhala nad 20 procent a mnozí podnikatelé uvažují o podání žaloby na stát.



    „Rozchod se Směrem vnímám jako rozchod s politickou minulostí, která byla kromě mnoha úspěchů poznamenána chybami, které bránily sociálnědemokratické politice se do budoucnosti nadechnout a soupeřit s vládní pravicí,“ uvedl bývalý předseda Směru.



    V komentáři nechybí ani vize toho, jaká má být opozice. Rovněž Pellegrini popsal představu svých dalších aktivit v politice.



    „Budeme hlasem tvrdé, ale korektní opozice. Jdeme do těžkých časů, vládní koalice selhává při ochraně slovenské ekonomiky a sociálního postavení občanů. Pomůžeme jim schválit potřebné zákony, ale nikdy nedovolíme, aby zneužívali boj proti pandemii na oklešťování demokratických principů. Nedovolíme, aby sahaly na sociální jistoty lidí a pod rouškou politické demagogie jim brali, co už jim pomáhá přežít v těžkých časech,“ poznamenal.


    Svou misi vnímá jako sociálnědemokratický hlas chudých a slabých.


    „Během našich vlád jsme úspěšně budovali pilíře sociálního státu, přijali řadu sociálních opatření pro seniory, mladé rodiny, zvýšily mzdy ve státní a veřejné správě. Takovou naše politika zůstane i v budoucnu,“ připomněl Pellegrini.


    Politik neskrývá i další priority své politické činnosti. Ty se týkají integračních celků.



    „Budeme stejně hlasem všech, kteří vidí svobodný rozvoj státu v rodině evropských národů spolupracujících v Evropské unii a v NATO,“ podotkl.



    Pellegrinimu nejsou cizí problémy a úkoly současnosti.


    „Svět kolem nás se mění, trh se mění, digitalizace, ekologie, moderní správu státní správy či důstojné stárnutí jsou výzvy, na které je třeba připravit stát,“ upozornil politik.


    Právě tato myšlenka vyvolala nesouhlas sledujících.


    „Nechceme ani NATO, ani Evropský parlament. Musíme začít od začátku být soběstačnými. EP a NATO není pro nás,“ nesouhlasila s Pellegrinim Ľubica Maršalová.



    „Národů spolupracujících v NATO? Národ by vám o tom řekl své, kdybyste se ho vy politici odvážili zeptat. Národy (i slovenský) nechtějí mít nic s agresemi NATO po světě a národ slovenský si nepřeje nekontrolovatelnou atomovou základnu USA na území Slovenska. Takže raději vynechávejte zmínky o spolupráci ‚národů‘  v NATO,“ zkritizoval názor bývalého premiéra Ilja Eziclen.


    „Měli byste odejít z parlamentu. Volil jsem stranu Směr, a ne nějakou vymyšlenou stranu liberálů,“ neskrývá své zklamání Peter Lengyel.



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑