• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Putin hovořil o plánech vytvořit zbraň budoucnosti

    23-2-2020 Sputnik CZ 68 310 slov zprávy
     

    Na dnešním koncertu Ministerstva obrany RF, věnovaném oslavám Dne obránců vlasti, Vladimir Putin zdůraznil, že Rusko bude pokračovat v modernizaci technického vybavení své armády a loďstva. 


    Ruský prezident uvedl, že vláda bude i nadále posilovat své strategické síly, zavádět nové typy zbraní ve všech druzích vojsk, včetně laserových a hypersonických komplexů a vysoce přesných systémů. Zdůraznil, že mnohé typy ruských zbraní nemají ve světě obdoby.



    „Co se týče řady perspektivních modelů, které jsou v podstatě zbraněmi budoucnosti, již jsme je převedli od testovací fáze ke stavu bojové pohotovosti,“ sdělil ruský prezident.



    Podle Putinových slov tyto veškeré zbraně zajištují bezpečnost Ruské federace v dlouhodobém výhledu.


    Ruské hypersonické zbraně



    V roce 2018 promluvil Vladimir Putin v poselství Federálnímu shromáždění o nejnovějších druzích strategických zbraní, včetně hypersonických komplexů Kinžal, Avangard, Burevestnik, bojového laseru Peresvet, a také o bezpilotní ponorce s jadernou pohonnou jednotkou Poseidon. Část těchto zbraní už byla zařazena do výzbroje.

    V prosinci roku 2019 byly uvedeny do bojové pohotovosti laserové komplexy Peresvet, rozšiřuje se síť letišť pro letadla nesoucí hypersonické rakety Kinžal a také začala sériová výroba raketového komplexu Avangard, který byl uveden do bojové pohotovosti v Orenburské oblasti. Rovněž pokračují práce na nové těžké mezikontinentální balistické raketě Sarmat, jejíž letové zkoušky mají začít, jak bylo oznámeno, v roce 2020.



    Americké cvičení pro případ ruského jaderného útoku


    Podle mluvčího Pentagonu „scénář cvičení zahrnoval mimořádnou situaci v Evropě, kde probíhá válka s Ruskem a Rusko se rozhodne použít omezené jaderné zbraně nízké síly proti objektu na území NATO“.



    Zástupce Pentagonu dodal, že v takové situaci zasáhne ministr obrany a poté prezident, „a nakonec bude přijato rozhodnutí o tom, jak reagovat“.

    Během vojenského cvičení byla simulována reakce USA, během níž Washington „odpovídá jaderným útokem proti Rusku“. Podle jeho slov během tohoto cvičení získal šéf Pentagonu Mark Esper představu o tom, jak by Spojené státy mohly reagovat v podobné situaci.


    Cvičení se rovněž zúčastnili zástupci Kongresu USA, aby pochopili, jak „probíhá komunikace během jaderné krize“.



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑