• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Video: Let ruských bombardérů Tu-22M3 nad Černým mořem

    20-2-2020 Sputnik CZ 35 275 slov zprávy
     

    Na videu je vidět start bombardérů a také jejich průlet nad mořem.


    Jak informovali na ministerstvu obrany Ruska, bombardéry Tu-22M3 prováděly plánový let o délce přibližně 4,5 tisíce kilometrů. Během cesty byly stroje doprovázeny stíhačkami Jižního vojenského okruhu.


    Piloti dálkového letectva vykonávají lety nad neutrálními vodami Černého moře pravidelně. Dále létají nad vodami Atlantiku, Baltského moře a Tichého oceánu. Ministerstvo obrany zdůraznilo, že lety se provádějí přísně podle mezinárodních plavidel.



    Modernizace ruského dálkového letectva


    Ruská federace v současné době provádí modernizaci dálkového letectva. Zaměřuje se na znovuobnovení výroby letounů Tu-160 a modernizaci stávajících kusů. Stejně tak se provádí modernizace strojů Tu-22M3 do varianty Tu-22M3M.


    Bombardéry Tu-160 by se měly vyrábět na leteckém závodě v Kazani. Klíčovým bodem při znovuobnovování výroby těchto strojů bylo také obnovit výrobu proudových motorů k tomuto bombardéru. Jejich výroba byla v minulosti rovněž zastavena.


    Čestný doprovod ruského ministra obrany


    Na YouTube kanálu ruského ministerstva obrany se před několika dny objevilo video, na kterém eskorta ze stíhaček MiG-29 srbského letectva přivítala a doprovodila letoun ministra obrany Ruska generála armády Sergeje Šojgu na cestě do Bělehradu.


    Záběry byly natočeny z paluby ruského letadla. Na záznamu je vidět, jak skupina stíhaček MiG-29 letí poblíž stroje hlavy ruského ministerstva obrany.



    Koncem ledna začaly Moskva a Bělehrad realizovat smlouvu na dodávku ruských systémů Pancir-S1. Samotný dokument byl podepsán minulý rok. Srbsko koupí z Ruska ne jeden komplex, jak bylo původně plánováno, ale baterii, která zahrnuje šest Pancirů-S1.


    Srbský prezident také promluvil o přání ve věci koupě ruského systému protivzdušné obrany S-400. Irácké úřady nedávno přišly s podobným záměrem, ve Washingtonu díky tomu vyvolaly nespokojenost. Američané obratem slíbili nové sankce.



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑