• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    „Tohle Greta neuslyší ráda.“ Okamura s odkazem na experta rozptyluje mýty o globálním oteplování

    31-12-2019 Sputnik CZ 73 386 slov zprávy
     

    Okamura s odkazem na geologa Karla Macha vyvrátil „báchorky o globálním oteplování“.


    „Tohle Gréta neuslyší ráda. Český vědec, geolog Karel Mach, vyvrací klima-hysterické báchorky o člověkem způsobeném globálním oteplování. V období pravěkých třetihor bylo na našem území o 10 °C více, než je nyní! Ke změně klimatu a teplot v minulosti docházelo vždy. Vědec dokonce zažil cenzuru svých podložených zjištění, která odhalují nové příčiny ohřívání planety,“ píše v úvodu Okamura.



    Autor dále uvádí citát Macha pro portál ParlamentníListy.cz: „V Čechách se nemusíme bát globálního oteplení. Vidím při své práci konkrétní fosilie rostlin i živočichů. Vím, že tady – v období třetihor – bylo o deset stupňů Celsia více. Rozdíl zde v Čechách byl oproti dnešku pouze v tom, že jsme měli moře. Pobřeží moře se táhlo někde u Lipska. Jinak se po Čechách rozprostírala souše a jen v místě, kde docházelo k tektonickému prosedání, vznikaly močály. Jinak zde tekly řeky, rostly stromy a k žádnému global extension, jak všude teď slyšíte, nedošlo. A nekonalo se nikde na planetě,“ řekl český vědec.



    Okamura dodal, že v minulosti naše planeta již zažila velké množství teplotních výkyvů a odsoudil zvýšení nákladů na dosažení uhlíkové neutrality, podle něj jsou šílené a zbytečné.

    „Ke změnám teplot a klimatu na planetě vždy docházelo a dochází, ale hlavní odpovědnost nenese člověk a CO2, ale aktivita (a teplota) Slunce a vzdálenost Země od Slunce. V historii byly doby ledové i meziledové. Ve středověku za Karla IV. bylo tepleji a v Praze se pěstovalo víno, podobně jako nyní. Ale produkce takzvaných skleníkových plynů s tím neměla nic společného. Navíc CO2 není škodlivý plyn. Je to plyn důležitý pro fotosyntézu čili díky němu je zaznamená i větší produkce zemědělských plodin,“ uzavřel Okamura.


    Vlna ekoaktivismu mezi školáky


    Šestnáctiletá švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová je považována za jednoho z vůdců globálního environmentálního hnutí. Thunbergová začala v roce 2018 stávkovat u parlamentu své země místo toho, aby se účastnila patečního vyučování. Chtěla tím obrátit pozornost politiků na klimatické problémy. Následně začali školáci a poté i dospělí lidé z celého světa organizovat demonstrace za boj proti změnám klimatu.



    Boj za klima se později vyhrotil vznikem hnutí Extinction Rebellion, což v překladu znamená Vzpoura proti vyhynutí. Stávkující se v Česku, Velké Británii, USA a jiných zemích snažili radikálními způsoby poukázat na ohromující následky globálního oteplování.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑