• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Čínou se šíří neznámý virus zápalu plic

    31-12-2019 Sputnik CZ 99 283 slov zprávy
     

    Městská rada pro péči o zdraví v pondělí zveřejnila dokument, ve kterém žádá, aby zdravotní instituce sledovaly situaci.



    „V souvislosti s neustálým objevováním se případů zápalu plic neznámého původu žádáme všechny zdravotní instituce, aby vedly statistiku a sledovaly situaci s nemocnými a okamžitě o tom informovaly,“ uvádí se zprávě městské rady pro péči o zdraví, která byla zveřejněna v pondělí.




    Úřady místním médiím také potvrdily, že se lékaři snaží zjistit, o jaký druh onemocnění jde. Podle nich jsou pacienti léčeni v izolaci.

    Podle posledních odhadů místních orgánů bylo v prosinci ve Wu-chanu zaznamenáno 27 případů virusové pneumonie, sedm osob je v nemocnicích ve velmi vážném stavu. Stav dvou lidí se natolik zlepšil, že v nejbližší době budou propuštěni do domácí péče.


    Do Wu-chanu také dorazili specialisté Státního výboru v otázkách péče o zdraví Číny.


    V Čínské lidové republice již v dřívějších dobách několikrát propukl atypický zápal plic. Podle údajů Světové zdravotnické organizace (WHO) při epidemii v letech 2002-2003 v ČLR na následky pneumonie zemřelo asi 350 lidí, celkový počet nakažených přesáhl pět tisíc. V tomto období bylo celkem ve 30 zemích zaznamenáno 8,5 tisíce nakažených, přes 900 lidí na následky zápalu plic zemřelo.


    Pozor na sladkosti



    Lidé se tradičně domnívají, že sladkosti pomáhají při depresi. Vědci zjistili, že účinek cukru je podobný jako účinek alkoholu – ve velkých dávkách pouze zhoršuje duševní stav. 

    Američtí psychologové z Univerzity v Kanzasu zjistili, že cukr a jeho náhražky, které jsou součástí mnoha jídel na slavnostním stole, způsobují metabolické, zánětlivé a neurobiologické procesy vedoucí k depresivní psychóze.


    Snížení množství slunečního světla v zimě a narušení cirkadiánních rytmů v této souvislosti vede ke zhoršování depresivních stavů, které podle autorů postihují až 30 procent lidí.  5–10 procent trpí v zimě skutečnou klinickou depresí.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑