• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Maďarsko odoláva migračnému tlaku

    21-12-2019 Zem & Vek 51 620 slov zprávy
     

    Počet ľudí, ktorí sa pokúšajú vstúpiť na južnú hranicu Maďarska, už prekročil trinásť tisíc,“ uviedol pre Magyar Hírlap hlavný poradca vnútornej bezpečnosti predsedu vlády, György Bakondi.


    Orgány činné v trestnom konaní budú chrániť hranice Maďarska a Európskej únie, ako aj bezpečnosť maďarských a európskych obyvateľov napriek pokusom o nelegálnu migráciu. György Bakondi, hlavný poradca predsedu vlády pre vnútornú bezpečnosť, uviedol v rozhovore pre Magyar Hírlap. ,


    Uviedol, že počet ľudí, ktorí sa pokúšajú vstúpiť na južnú hranicu Maďarska, teraz prekročil trinásť tisíc, čo je dvojnásobok v porovnaní s minulým rokom. „Tento rok zaznamenávame zvýšenú činnosť aj na našich spoločných hraniciach s Rumunskom a Chorvátskom. Do našej krajiny sa nelegálne pokúsilo vstúpiť 468 ľudí na rumunských hraniciach a 294 na chorvátskych hraniciach. V obidvoch prípadoch môžeme hovoriť o viac ako dvojnásobku celkových ročných pokusov o vstup do Maďarska,“ hovorí György Bakondi. Uviedol tiež, že „v Chorvátsku bol vďaka finančnej pomoci EÚ zavedený veľmi seriózny systém riadenia hraníc, podobne ako je ten maďarský, a v dôsledku toho sa výrazne znížil potenciál prekročenia hraníc .Toto všetko vnímajú aj organizácie prevádzačov, takže migranti z Bosny sa vracajú do Srbska, kde buď hľadajú šťastie v Rumunsku, alebo idú na našu južnú hranicu. Došlo tiež k zmene zloženia občianstva prisťahovalcov“, doplnil Bakondi.


    Kým počet sýrskych žiadateľov o azyl klesol v rokoch 2017 a 2018 a stále viac a viac Afgáncov, Pakistáncov a Iráncov tvorilo väčšinu prisťahovalcov, Sýrčania sa opäť objavili vo významnej časti nelegálnych prekračovateľov hraníc do Maďarska. To naznačuje, že zmeny, ku ktorým došlo v Turecku, ich povzbudili, aby sa vydali na cestu.


    György Bakondi tiež uviedol, že so spustením nového orgánu Európskej komisie „ je zrejmé, že národné štáty začali klásť väčší dôraz na hraničný dohľad, ako je kontrola príchodov, vstup, pobyt, prístup k postaveniu utečenca, a zmenili aj ich finančné zázemie.“


    Maďarská pozícia je jednotná, nepodporujeme žiadnu povinnú kvótu, nesúhlasíme s tým, aby nám niekto v Bruseli povedal, s kým máme žiť. V tomto nie sme partnermi, ale spolupracujeme pri ochrane vonkajších hraníc a repatriácii osôb, ktoré nie sú oprávnené na ochranu v rámci Európy. Sme tiež partnermi pri poskytovaní pomoci krajinám, do ktorých najviac títo nelegálny migranti smerujú“ uviedol.


    Poukázal tiež na to, že aj keď Európska komisia po zdĺhavých rokovaniach predpokladala náhradu desiatich percent nákladov na ochranu hraníc, „ zatiaľ Maďarsko z tejto sumy nedostalo nič


    zdroj :hlavnýdenník


    Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.


    CHCEM PODPORIŤ


    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].


    UPOZORNENIE
    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne










    Zopár slov o autorovi...



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑