• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Slovenská policie vyhostila nelegální migranty

    9-12-2019 Sputnik CZ 84 309 slov zprávy
     

    Na sociální síti zveřejnili policisté jisté podrobnosti ze zásahu. Uvádí se, že cizinecká policie a pracovníci Inspektorátu práce a Ústředí práce, sociálních věcí a rodiny provedli kontrolu oprávněnosti pobytu státních příslušníků třetích zemí na území Slovenska.



    „Během akce bylo ve firmě na výrobu komponentů pro automobilový průmysl v Trnavě kontrolovaných 17 státních příslušníků Srbska, 4 státní příslušníci Rumunska a 14 občanů Slovenské republiky,“ uvádí dále slovenská policie.





    Dále uvedli, že došlo k předvedení celkem 9 státních příslušníků Srbska. Podle informací, které policie uveřejnila, se zdržoval jeden cizinec na území Slovenska neoprávněně a osm z nich vykonávalo práci nelegálně.

    „Tito cizinci byli řešeni administrativním vyhoštěním z území SR a schengenského prostoru, přičemž jim byl uložen zákaz vstupu na území SR na 1 a 3 roky,“ je uvedeno závěrem v příspěvku.



    Další vyhoštění na Slovensku


    V září informovala slovenská média, že Státní pohraniční služba Ukrajiny informovala slovenskou stranu o jistých stopách, které byly objeveny nedaleko vnější hranice na ukrajinské straně, a které směřovaly na území Slovenské republiky. Policisté Oddělení hraniční kontroly Policejního sboru Vyšné Nemecké využili služebního psa a vypátrali v katastru obce Záhor v okrese Sobrance jednoho Syřana, Tunisana a státního příslušníka Maroka.



    Kvůli neoprávněnému překročení vnější hranice s Ukrajinou mimo hraniční přechod a zdržování se na území Slovenska bez povolení je policisté administrativně vyhostili a zakázali jim vstup na území Slovenska a EU na tři roky.


    Migrační krize v EU


    Evropská migrační krize, která byla způsobena velkým počtem imigrantů směřujících do EU, vyvrcholila v roce 2015. Migranti se do centrálních částí Evropy dostávají po dvou hlavních migračních trasách – balkánskou a středomořskou trasou.


    Nejčastějším cílem imigrantů jsou státy západní a severní Evropy, především Německo, Švédsko, Rakousko, Francie a státy Beneluxu. Podle údajů OSN tvoří největší část žadatelů o azyl lidé ze zemí Blízkého a Středního východu, zejména Syřané, Afghánci, Iráčané a také z Afriky a západního Balkánu.



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑