• Vybrat den

    Duben 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Kdo jsou ti tajní influenceři, co najala ČT, aby šířili její dobré jméno? Vyoral má několik typů

    6-12-2019 Sputnik CZ 74 459 slov zprávy
     

    Ředitel korporátních vztahů a komunikace ČT Vít Kolář na konferenci o důvěryhodnosti značek přiznal, že Česká televize se dlouhodobě potýká s problémem ztráty důvěry. Počet lidí, kteří souhlasí s výrokem, že ČT je důvěryhodná, klesl mezi lety 2014 a 2019 o více než pětinu.



    „A to je číslo, kterým už se pochopitelně musíme zabývat. Trend poklesu důvěryhodnosti sice zažívají i světové veřejnoprávní instituce, například BBC, takže částečně jde o světový trend, ale podle nás k tomu přispívají i domácí faktory,“


    cituje Koláře Info.cz.



    Aby to napravili, v České televizi se uchýlili ke službám influencerů, kteří mají šířit její dobré jméno a bránit ji tak před četnými útoky. Kdo těmi influencery přesně je, však neuvedl, neboť by je tím „zbytečně zdiskreditovali“.

    „Ale máme v různých kulturních, ekonomických a ostatních skupinách své ambasadory, které používáme tak či onak, když je potřeba něco komunikovat,“ řekl Kolář a dodal, že pracují zadarmo, z vlastního přesvědčení.



    O to, že influenceři pracují pro Českou televizi dobrovolně a o svém volném čase však velmi pochybuje politický komentátor Tomáš Vyoral. Uvedl dokonce některá jména, která mají z propagace ČT dobrý kšeft.



    „Ale nebuďme včerejší – prostor a PR ve vysílání naší, vaší a hlavně jejich ČT se počítá – troufám si tvrdit – od statisíců výše. Typický příklad nejviditelnějšího influencera? Takový uvědomělý mladý úderník Kovy (youtuber Karel Kovář), který


    je nyní (náhodou!) ve StarDance a který s ČT nedávno spolupracoval na jakémsi údajně mediálně vzdělávacím, ač reálně dezinformačním, pořadu o odhalování fake news. Je to pouze můj dojem, nicméně prakticky hraničící s jistotou,“ napsal na svůj blog na iDnes.cz.



    Kovy se ve spolupráci s Člověkem v tísni tento rok angažoval na tvorbě pětidílného pořadu vysílaného na YouTube s názvem Kovyho mediální ring. V něm odhaloval, jakým způsobem se šíří dezinformace.

    S Českou televizí jsou navíc podle Vyorala propojené politické neziskovky, mezi které patří člen skupiny Elf Bohumi Kartous a některá média, především Respekt a další tituly z vydavatelství Economia, a.s. patřící podnikateli Zdeňkovi Bakalovi, spolu s Deníkem N a Hlídacím psem.



    „Výhledově bych jako slušného influencera a ambasadora doporučoval převlékače uniforem generalissima Petra Pavla,“ napsal o bývalém náčelníkovi generálního štábu.





    Podle něj se jedná o další potvrzení názorové nevyváženosti České televize, podobně jako vysílání Otázek Václava Moravce nebo pořad s Norou Fridrichovou, kterou označil za politickou aktivistku.

    Místo toho, aby Česká televize zvyšovala svou důvěryhodnost prací na kvalitě svého vysílání a zpravodajství, najímá si influencery, kteří pracují na jejím PR.



    „Jenomže tam je trochu kámen úrazu. Podobně jako za minulého režimu, kdy předpokládám, vycházela z glorifikace a nedotknutelnosti SSSR, tak nyní vychází se glorifikace a nedotknutelnosti EU a USA. Mráz vane ze západu a z ČT,“ uzavřel Vyoral.



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑