• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Umělá inteligence sleduje každý náš pohyb a soudí nás

    6-12-2019 AC24 54 554 slov zprávy
     

    To by ale mělo všechny znepokojit, protože to nejsou jen tyranie jako Čína, které jako prostředek kontroly nad obyvatelstvem a za účelem jeho dalšího zotročení nasazují AI. Dělají to i Spojené státy – z určitých důvodů – tak chtějí naprosto ovládat úplně každého.

    Umělá inteligence má nesmírný potenciál k posílení špehování a jak autoritářské vlády, tak demokracie takové technologie nasazují jako nástroje politické a sociální kontroly.

    Potenciálem AI pro dozorčí činnosti se zabývá třetí díl internetového vysílání Sleepwalkers (Náměsíční).

    Data posbíraná z aplikací a webových stránek už pomáhají optimalizovat reklamu a nástěnky sociálních sítí. Ovšem ta samá data mohou i úřadům odhalit leccos o osobním životě a o politické náklonnosti. A ten trend díky chytrým telefonům, chytrým kamerám a dalšímu pokročilému AI pokračuje. – Wired

    Ve skutečnosti už algoritmus vyvinutý v roce 2017 ve Standfordu údajně dovedl rozpoznat, zda je nějaký člověk homosexuál. I když je to zatím nepřesné, tak to nakonec budou vlády používat jako perzekuční nástroj. Jen si představte, když bude AI moci vyzradit, kdo má vaše politické sympatie, a jestli jste loajálním k tomu současnému či budoucímu režimu. Výsledkem bude naprosté autoritářství a zotročení, ať to bude jakákoliv vláda, co se to rozhodne používat. A tady v USA předtím bezpečni nejsme. Bohužel ale většina Američanů AI přijímá s otevřenou náručí.

    „Vezměte takový typ technologií, nacpěte je do kamerového dohledového systému CCTV instalovaného po celém městě a dejte to na místo jako Saúdská Arábie, kde je homosexualita považována za zločin,“ říká digitální socioložka Lisa Talia Moretti. „A najednou budou lidi odvlékat z ulice a zatýkat je, protože jsou gayové, neboť jim to donesl počítač.“

    Čína také nasadila rozpoznávání obličejů a dozor pomocí AI. AI průmysl tam díky zběsilé konkurenci a s ničím nesrovnatelnému přístupu k osobním datům bují. Vzestup AI tam umožňuje tužší vládní kontrolu nad informacemi, projevem a svobodami. Ale USA za nimi tak moc nezaostávají. V některých čínských městech se rozpoznávání tváří používá k chytání zločinců podle záznamů z dohledů a také k zostouzení těch, kdo se dopustili drobných přestupků. Nejvíce znepokojující se využívání AI v provincii Xinjian v Západní Číně k perzekucím muslimů. Čína teď tyto technologie vtělující princip techno- represe v rámci iniciativy Nové hedvábné stezky dodává do zemí jako Pákistán, Kambodža a Laos.

    I kdyby se schopnosti Číny v AI přeháněly, stejně bude mít boom AI zastrašující účinek na osobní svobodu, říká Ian Bremmer, expert na globální politická rizika a zakladatel skupiny Eurasia Group. „Prostě jen potřebujete vládu, která začne mít tyto schopnosti a vejde to ve známost a pak potřebujete pár lidí, kteří budou nějakým způsobem pro výstrahu zardoušeni, a najednou už budou mít všichni strach,“ říká. -Wired

    Orgány zákona v USA technologie AI nasazují. To internetové vysílání dospívá k závěru, že u Policejního útvaru New Yorku se takové technologie včetně rozpoznávání tváří testují. Ač by podle slibů měla AI tomuto útvaru zvýšit efektivitu a i odpovědnost, tak ale pokud budeme tento znepokojivý trend akceptovat, tak tím předurčíme, jestli Západ náhodou v náměsíčném spánku nebude kráčet ke své vlastní formě technologické tyranie, hlásí Wired. „Ty svobody, které v Americe bereme jako samozřejmé, jsou tvrdě vydobyté a jsou křehké,“ říká moderátor Sleepwalkers  Oz Woloshyn. „Je to hodně nakloněné a rozhodnutí, která přijmeme, budou mít na naše životy hluboké účinky a odrazí se to v životech našich dětí.“

    Jako zdroj tohoto článku posloužil SHTFPlan.com

    Mac Slavo

    Zdroj: activistpost.com

    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑