Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

Ovečkin chtěl pomstít útok na českého obránce. Takové zákroky do hokeje nepatří

4-12-2019 Sputnik CZ 50 292 slov zprávy

Necelých pět minut před koncem třetí třetiny Kane zákeřným zákrokem chtěl zabránit rodákovi z Prahy, aby ho ve středním pásmu dohrál. Přímo před střídačkou Capitals ho sejmul rukavicí do obličeje, na což se pak Gudas zhroutil na zem a při pádu se ještě udeřil o mantinel. Otřesenému Gudasovi musel na střídačku pomáhat i jeho spoluhráč a krajan Michal Kempný.

Střídačka ihned vyskočila a Gudase chtěli pomstít i hráči na ledě. Mezi prvními byl kapitán Capitals Alexandr Ovečkin, který rodáka z Washingtonu chytil do kravaty. Větší bitce zabránili pohotoví rozhodčí. Ti za nepochopitelný zákrok vyloučili Kanea, který chvíli před tím snížil stav na 2:5, do konce zápasu zbývalo asi pět minut.

„Sudí zcela zjevně učinili správné rozhodnutí,“ reagoval trenér Washingtonu Todd Reirden. „Trefil ho do tváře a to jsou zákroky, které se snažíme ze hry odstranit,“ dodal.

Washington nakonec Žraloky zdolal 5:2, a to i díky dvěma gólům třiadvacetiletého útočníka Jakuba Vrány. O další tři góly se postaral obránce John Carlson. Ten se uchází o trofej James Norris Memorial Trophy, která se od roku 1953 uděluje nejlepšímu obránci.

Hokejista nebo rošťak

Kaneovi se bezesporu nedá upřít hokejový talent. S průměrem téměř bodu na zápas je druhým nejproduktivnějším hráčem Sharks. Jeho vizitkou je ale i agresivní hra včetně zákroků na hraně pravidel. Dokazuje to minulá sezóna, kdy byl se 153 minutami nejtrestanějším hráčem celé soutěže. Jak ukazují policejní záznamy, nejsou mu cizí ani hospodské rvačky.

Kromě toho v listopadu na Kanea podalo žalobu kasino The Cosmopolitan v Las Vegas za nesplacený dluh ve výši půl milionu dolarů (11 milionů korun), ke kterému mělo dojít v dubnu, kdy Žraloci ve městě hráli proti Las Vegas Golden Knights.

Letos v březnu ho ale zastihla rodinná tragédie, když jeho žena samovolně potratila dceru v 26. týdnu těhotenství.