• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    „Nedostatečné zdroje k zajištění obrany ČR.“ Štefec se pustil do stavu armády. Další svědectví mozkové smrti NATO

    26-11-2019 Sputnik CZ 55 525 slov zprávy
     

    Štefec na sociální síti sdílel status, ke kterému připojil obrázek se Závěry hodnocení současného stavu AČR a vnějšího prostředí. V postu se pak ke stavu armády vyjadřuje. Píše však, že jde přímo o „vzorovou ukázku tzv. fake news“.



    „Jsem zvědav, jestli na ni zareaguje nějaký ten strážce čistoty informací nebo příslušný „hlídací ouřad“ ministerstva vnitra. Nebo aspoň „Evropské hodnoty“. Mohly by. Podpořily by tím tak trochu i prohlášení jistého Evropana Macrona o „mozkové smrti NATO“,“ napsal na Facebooku s tím, že k tomu mají jedinečnou příležitost.




    Dále podotýká, že to možná „nějak špatně pochopil“, ale nějak mu „v silných stránkách analýzy na přiloženém obrázku chybí informace o splnění hlavního úkolu, pro který si jako občané vlastní armádu vůbec platíme“.



    „Respektive na její udržování odvádíme státu a všem, kteří se vydatně krmí na resortních zakázkách, velice slušné peníze. V Hlavě III Úkoly ozbrojených sil v § 9 Zákona o ozbrojených silách je totiž pod bodem (1) jasně uvedeno: „Základním úkolem ozbrojených sil je připravovat se k obraně České republiky a bránit ji proti vnějšímu napadení“,“ upřesnil.




    Zdůrazňuje přitom, že jedinou zmínku o tomto úkolu objevil až v tzv. slabých stránkách této SWOT analýzy.

    „Prý jsou „Nedostatečné zdroje k zajištění obrany ČR“. Alibistické tvrzení, stejně hloupé a primitivní jako samotná „analýza“. Lživé, zavádějící a na hony vzdálené realitě,“ nebál se ostré reakce analytik.



    Štefec pak zmiňuje i to, že samotní autoři dané analýzy jsou nejspíše zcela „nepolíbeni“ znalostmi takových zbytečností, jako Ishikawův diagram, faktorová nebo Paretova analýza, váhování, expertní hodnocení a dalšími analytickými nástroji, jejichž využití by mohlo alespoň náznakově vykreslit skutečný stav české armády.



    „Prostě jen zcela nahodile nashromáždili (podle nich zřejmě relevantní) „šepoty a výkřiky“ politiků, Bruselem prošlých představitelů armády a úředníků MO, kluků z BIS a nejspíš i diskutérů na FB. Ne proto, aby se dobrali pravdy. To ani náhodou. Nejspíš jim šlo o to, aby „nějak“ zdůvodnili peníze, vyhozené státem za jejich „práci“ a za to, jak hezky podpořili zcestnou představu zadavatele o prezentaci reality,“ pokračoval v kritice.




    ​Analýzu závěrem označil za „superdílo“, za které „by si musel vrazit pár facek i absolvent první lekce kurzu faktorové analýzy“.



    „Pro nás, občany ČR, je zveřejňování podobných zavádějících informací varováním, že lhát o skutečném stavu bezpečnosti v naší zemi ze strany těch, kdo za ni odpovídají se hned tak nepřestane. Spíše naopak,“ napsal závěrem.




    Na obrázku, který sdílel, jsou v několika bodech zmíněny silné a slabé stránky, stejně jako hrozby a příležitosti.

    Reakce uživatelů


    Reakce na analýzu a slova Štefce byly na sociální síti různé. Vesměs se však lidé pozastavovali nad tím, kdo takovou analýzu sestavoval.



    „Možná to tvořil nějaký čerstvý absolvent Univerzity obrany. Za našich časů by taková slátanina neprošla ani jako osnova ročníkové práce v prváku,“ reagovali.



    „To je z nějaké zeleného PowerPointu?“ ptali se komentující.


    V hrozbách se také objevila zmínka o Rusku, na kterou v komentářích následně reagovali uživatelé.



    „Nemám obavy, že by si náš „předpokládaný protivník“ tohle přečetl a vyhodnotil. Takový blábol se snad ani nedá do ruštiny přeložit,“ psali posměšně.



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑