• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Módní dům nabízel zákazníkům uniformu nacistických koncentračních táborů

    24-11-2019 Sputnik CZ 35 411 slov zprávy
     

    Vertikálně pruhované košile a kalhoty patřily do kolekce věnované Williamu De Morganovi, anglickému výtvarníkovi z konce 19. století, představiteli uměleckého Hnutí umění a řemesel, jehož účastníci vytvářeli předměty užitého umění.





    ​První kritické ohlasy se objevily po zveřejnění fotografie obleku v britském vydání časopisu Vogue. Společnost na ně reagovala po týdnu, když o tom napsali na Diet Prada, populárním účtu na Instagramu o módním průmyslu, který sleduje 1,6 milionu uživatelů.


    Módní dům stáhl obleky z prodeje, odstranil všechno, co o nich psali na internetových stránkách, a ujistil, že podoba s vězeňskou uniformou byla náhodná.



    „Vůbec jsme na to nemysleli, omlouváme se všem, kdo si mysleli, že jsme urazili posvátnou památku,“ praví se v prohlášení zveřejněném Loewe.




    Módní dům Loewe má sídlo v Španělsku, avšak patří francouzské společnosti LVMH Group, jež vyrábí přepychové zboží značky Christian Dior, Louis Vuitton, Givenchy, Guerlain, Chaumet, Moët & Chandon a Hennessy.


    V roce 2014 stáhla Zara z prodeje po skandálu na internetu dětské pruhované svetříky se žlutou šesticípou hvězdou na prsou, které se podle názoru zákazníků podobaly oblečení obětí Holocaustu.


    Nacistická symbolika


    Loni v srpni jsem psali o tom, že v Německu povolili distribuci videoher, ve kterých je použita nacistická symbolika.


    USK, organizace zabývající se regulací zábavního softwaru v Německu, rozhodla, že videohry, v nichž se objevuje nacistická symbolika, se mohou dostat mezi další věkové kategorie, namísto úplného zákazu šíření na území země.


    Zakázané znaky by současně ve videohrách měly mít „sociálně adekvátní" využití. Organizace vysvětlila, že nacistická symbolika by měla sloužit k uměleckým či vědeckým účelům nebo rekonstruovat konkrétní historické události.


    Litva symboliku SSSR nechce


    Letos v červnu Litva požádala společnost Adidas, aby odstranil z oblečení symboliku SSSR.


    Červené oblečení s nápisem „SSSR“ se objevilo na sociálních sítích. Rolandas Kriščiunas, litevský velvyslanec v USA, se spolu se členy strany Svaz vlastní – křesťanští demokraté a skupinou poslanců Evropského parlamentu z Lotyšska a Estonska obrátil na vedení americké obchodní sítě Walmart a stránku Amazon.


    Prosili je o stažení triček se sovětskou tématikou. Od roku 2008 platí v Litvě zákaz demonstrovat sovětské a nacistické symboly. Mohou být použity pouze pro výstavy v muzeích, pro vědecké, umělecké nebo vzdělávací účely a starožitnictví. Za porušení zákona hrozí pokuta od 144 do 289 eur. 


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑