• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    V USA poukázali na zranitelnost svých základen před eventuálními útoky Ruska a Číny

    22-11-2019 Sputnik CZ 120 524 slov zprávy
     

    Podotýká se, že pokrok v aerokosmické sféře, robotechnice, strojovém učení, 3D tisku a nanomateriálech umožňuje vytvářet nové třídy raket a smrtonosných bezpilotních letounů, které se vyznačují těžkou zjistitelností, velkým doletem a schopností zneškodňovat soustředěná nepřátelská vojska. Mj., jak píše FP, výroba bezpilotních letounů za pomoci 3D tisku bude značně levnější, nanomateriály zase umožňují jejich vybavení bojovými hlavicemi dvakrát silnějšími ve srovnání s obyčejnými. Přitom, jak zdůrazňuje časopis, už mohou drony létat přes oceán.


    Šíření těchto technologií vede k tomu, že současný americký způsob vedení války stárne. USA prostě nejsou připraveny na to, aby rychle zareagovaly na útok ze strany Ruska nebo Číny, v budoucnu budou tyto dva státy moci použít obrovské množství raket a bezpilotních letounů, které budou zasévat chaos na území USA a ničit infrastrukturu, skladiště, výstroj a vojenskou techniku na amerických základnách.



    Podotýká se, že většině vojenských objektů v USA chybí protiraketová ochrana a dobře chráněné kryty. Letouny a válečné lodě stojí často pod širým nebem těsně vedle sebe. Komunikace mezi velením a vojáky se uskutečňuje hlavně pomocí družic, které jsou také zranitelné.


    Pro nápravu této situace navrhuje časopis rozmístění odpalovacích ramp a bojových dronů ve spojeneckých zemích v blízkosti ruské a čínské hranice – v Pobaltí a v Jihočínském moři. Podle názoru časopisu americké ozbrojené síly o to nemají zájem. Vojenské námořnictvo chce více lodí, nikoliv raket, vojenské letectvo zase pilotované letouny místo droTů.


    Testování dronu Ochotnik


    V říjnu jsme informovali o tom, že jeden z vývojářů nejnovějšího ruského útočného bezpilotního letounu Ochotnik odhalil exkluzivní informace o průběhu testování dronu a předvedl koncepční podobu letadla, která je vhodná pro zahájení sériové výroby. 


    „Ten model, který byl poprvé prezentován 3. srpna, je demonstrační  vzorek, jehož úkolem je dopracování charakteristik stability řízení a testování automatického systému řízení v režimech vzlet a přistání. Výrobek, který byl předveden jako model, má spíše koncepční podobu, samozřejmě je součástí rozvoje aktuálního demonstračního vzorku, ale jen již ve formě vhodné pro sériovou výrobu a pro provoz na základě požadavků Ministerstva obrany RF,“  uvedl pracovník letecké společnosti OKB Suchoj v rozhovoru pro ruské médium Zvezda.



    V září tohoto roku proběhl první společný let stíhacího letounu Su-57 a bezpilotního letadla Ochotnik. Celá akce trvala přes 30 minut. Během testovacích letů byla dosažena interakce „vedoucího letadla“ a bezpilotního letounu.


    Ochotnik letěl v automatickém režimu v plné konfiguraci. Dané oddělení pracovalo na interakci dronu a „vedoucího letadla“ kvůli rozšíření radarového pole stíhačky. Kromě toho byla testována i cílová indikace Ochotniku pro použití letadel na dálkový úkol, aniž by se Su-57 dostalo do zóny nepřátelské protivzdušné obrany.


    Su-57 je bojové letadlo páté generace, jehož přesné vlastnosti nebyly zveřejněny. Ministerstvo obrany Ruska tvrdilo, že bojová síla letadla překonává i cizí analogy. Od února roku 2018 se Su-57 nachází také v Sýrii.


    Ochotnik, který provedl svůj první let v srpnu roku 2019, byl od roku 2012 vyvíjen v Novosibirském leteckém závodě. Podle informací bude zařízení schopno dosáhnout rychlosti až 1 000 km/h a stane se prototypem stíhacího letounu šesté generace. Ministerstvo obrany bere na vědomí, že je vyrobeno podle schématu „létajícího křídla“ s použitím speciálních materiálů a nátěrů. Tato technologie letounu umožňuje, aby bylo „prakticky neviditelné“ pro nástroje radarové detekce.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑