• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Aby mohli prichádzať a nemuseli odchádzať

    18-11-2019 Zem & Vek 63 931 slov zprávy
     

    Odpor bežných obyvateľov Spojených štátov, ktorí sa tam narodili, alebo prisťahovali legálnym spôsobom, voči masám ilegálnych prišelcov z latinskej Ameriky, ale aj z Ázie a Afriky, badateľne narastá. Nepomáha dostatočne ani ohlušujúca pro-migračná propaganda mienkotvorných médií o údajnej prospešnosti legálneho i nelegálneho prisťahovalectva. Masírovanie mozgov občanov USA, aby sa zmierili s prívalmi nezvaných cudzozemcov a nenamietali proti ich nelegálnej prítomnosti môže byť poučné aj pre Stredoeurópanov.


     


    Desivý plán


     


    Pro-migračnú indoktrináciu na oboch brehoch severného Atlantiku koordinuje globálna pavučina nadnárodných inštitúcií, nadácií a mimovládnych organizácií. V Spojených štátoch sa popri tom výrazne propagačne angažujú aj cirkvi a duchovné spoločenstvá. Azda najagilnejšie sa do presvedčovacej činnosti o potrebe vítačstva zapájajú evanjelizačné hnutia a spoločnosti.


     


    Pre lepšiu zrozumiteľnosť poskytuje Wikipédia túto stručnú charakteristiku evanjelikálnych hnutí. „Evanjelikálne hnutie alebo Hnutie evanjelikálnych (prebudeneckých) cirkví predstavuje prúd neoprotestantských kresťanských cirkví, vychádzajúcich z metodizmu. Evanjelikalizmus označuje konzervatívnu vetvu protestantizmu, ktorá sa vyznačuje dôrazom na fakt, že Biblia je pre nich jediným zdrojom viery a Božieho zjavenia; okrem toho je pre evanjelikálov veľmi podstatný dôraz na evanjelizáciu, pokánie, a duchovné znovuzrodenie človeka. Evanjelikálne hnutie má silnú pozíciu najmä v anglicky hovoriacich krajinách (v USA sa k nemu hlási asi štvrtina obyvateľov a všeobecne je vo svete na vzostupe).


     


    Stredoeurópanov asi prekvapí, že až štvrtina Američanov sa považuje za born again Christians, t.j. znovuzrodených kresťanov. Spoločenská klíma v USA a prerastanie sociálneho inžinierstva s politickým marketingom vedie k tomu, že do výchovných procesov za ochotne zapájajú i evanjelizačné spoločenstvá. Európanovi pripomínajú viac spoločenské kluby než cirkevné inštitúcie. Nebúria sa proti ultraliberálnym ideológiám multikulturalizmu, ani pro-migračnej propagande. Naopak, pokúšajú sa ju skĺbiť s učením Biblie vyhľadávaním styčných bodov vyberaných z tradičného kontextu a namixovaných do nových kontextov tak, aby plnili požiadavky práve aktuálnych trendov.


     


    „Pružnosť zodpovedajúca duchu doby“ mnohých takýchto spoločenstiev prináša trpké ovocie. Začiatkom novembra publikovala organizácia Evangelical Immigration Table plán na reformu prisťahovaleckých zákonov. Formulovala ju do výzvy za reformu právneho prístupu k ilegálnym prisťahovalcom. V Spojených štátoch sa ich nachádza podľa približných odhadov desať až dvadsať miliónov, pričom k tradičným migrantom z krajín latinskej Ameriky pribúda znepokojivo rastúci segment Afričanov.


     


     



    Výstražná dopravná značka na niektorých cestných úsekoch v pohraničných zónach Kalifornie z významom Pozor na prechádzajúcich migrantov!


    Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Immigration_sign


     


    Sedemročný dohľad


     


    Spojené štáty sú odjakživa tradičnou krajinou migrantov a ich potomkov. Spoločenská klíma ostáva priaznivá voči prisťahovalcom, ktorí prichádzajú legálne a s patričnými dokumentami. Pretrváva nevôľa proti tolerovaniu migrantov bez dokladov, ako sa eufemisticky hovorí nelegálnym privandrovalcom. Averzia väčšinovej populácie proti nelegálnej migrácii vedie k tomu, že federálna vláda zvykne raz za niekoľko rokov amnestovať milióny cudzincov bez dokladov, aby im umožnila zaregistrovať sa a prechádzať legálnymi prisťahovaleckými procedúrami vo vnútri územia Spojených štátov, a nie čakaním na dokumenty mimo hraníc USA.


     


    Predošlí americkí prezidenti naoko namietali voči takémuto postupu, aby pozvoľna ustupovali pro-migračnému lobistickému tlaku a nakoniec podpísali očakávané dekréty o amnestii. Prezident Donald Trump sa ale od svojich predchodcov zásadne odlišuje a ostáva nepresvedčiteľný. Pro-migračný lobing sa ho pokúša obísť apelovaním na Kongres, aby prijal argumentáciu, že tentokrát by nešlo o obvyklú amnestiu.


     


    Organizácia Evangelical Immigration Table zakomponovala do svojho návrhu na reformu prisťahovaleckých zákonov prvok dosiaľ nevídaný. Na rozdiel od predošlých amnestií keď legalizačné procedúry migrantov nič nestáli (s výnimkou drobných poplatkov za úradné úkony), majú tentokrát platiť – a vraj nie málo. Navrhované opatrenie nazvala Restitution-Based Immigration Reform, t.j. imigračnou reformou postavenou na reštitúciách v zmysle zaplatenia pokút za porušenie zákona. Reforma vraj nebude amnestiou, keďže previnilci priznajú vinu a zaplatia mastné pokuty. Stanovené čiastky by smeli uhrádzať v splátkach po dobu siedmych rokov.


     


    Pri čítaní tohto plánu sa technokrati v Bruseli môžu nechať „inšpirovať“ americkým príkladom, ako by superštátne štruktúry v Schengenskom priestore mohli profitovať a zároveň až sedem rokov podrobne elektronicky kontrolovať po uši zadĺžených migrantov. Nadnárodný kapitál by si pritom tiež mohol mädliť ruky, že masová nelegálna migrácia by pokračovala za spolupráce krajín, ktoré by na nej utešene zarábali.


     


     


    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].


     


    UPOZORNENIE


    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.


     










    Zopár slov o autorovi...



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑