• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Talianov pripravujú na riadenú a regulovanú migráciu

    25-10-2019 Zem & Vek 130 1302 slov zprávy
     

     


    Ak ste v Taliansku prisťahovalcom z Afriky – navyše zo subsaharskej Nigérie, vyštudovali ste a založili ítečkársku firmu, médiá hlavného prúdu vás budú milovať. Zosobňujete ukážkového migranta z čierneho svetadielu a pokiaľ si necháte počas rozhovorov s novinármi vkladať do úst frázy o prínose migrácie pre obohacovanie hostiteľskej krajiny, vytvoria z vás mediálnu celebritu. Nadácie, čo vysielajú lode na prepravu Afričanov cez Stredozemné more, aby ich vyloďovali v talianskych prístavoch, vás budú pozývať predvádzať sa pred talianskymi žiakmi a študentmi ako živý dôkaz o užitočnosti otvorených hraníc. Ak budete ako Afrotalian ochotný pritakávať na promigračné slogany a pózovať v klipoch mimovládnych organizácií, môžete si na kolaborantstve so štedro financovanou mašinériou vítačstva postaviť výnosnú živnosť.


     


    Ozajstný ítečkár


     


    K Afrotalianom, ktorí sa postavili na nohy a výrazne uspeli bez zapredania duše démonom západoeurópskeho ultraliberalizmu, pristupujú médiá hlavného prúdu s krajnou opatrnosťou.


     


    Toniho Iwobiho, prisťahovalca zo severnej Nigérie, ktorý je síce ítečkár, ale nesťažuje sa na diskrimináciu, útlak a ponižovanie od údajne rasistických Talianov, by pravdepodobne ignorovali, lenže nemôžu. Vo vlaňajších parlamentných voľbách ho totiž zvolili do Senátu. Stal sa prvým zákonodarcom hornej snemovne talianskeho parlamentu s čiernou farbou pleti. Tento primát vyniesol jeho tvár na titulné stránky novín a časopisov v americkom spojeneckom zámorí, kde dostal ako prisťahovalec z Afriky aj príslušnú anglickojazyčnú nálepku African Italian, s odvodeninou Afro-Italian. Tá sa potom mechanicky preklápala do európskych jazykov, vrátane politicky korektnej novoslovenčiny ako Afrotalian.


     


    Za Veľkou mlákou cítili do istej miery oprávnenú spriaznenosť s novou hviezdou talianskeho politického neba. V Spojených štátoch študoval odbor informačných technológií a nadobudnuté vedomosti uplatnil v Taliansku pri zakladaní vlastnej firmy Data Communication Labs Ltd.


     


    Vedomosti o podnikovom riadení (Business Management) a marketingu získaval na štúdiách v britskom Manchestri. Ambiciózny príslušník kmeňa Ibov a rodák z nigérijského mesta Gusau predstavuje pri spätnom pohľade čítankový príklad cieľavedomého mladého muža, ktorý emigroval za prácou a vzdelaním. Z Británie sa presunul do krajiny Apeninského polostrova po tom, čo v roku 1976 dostal talianske študentské vízum. Popri škole pracoval ako inštalatér, smetiar a stavebný robotník. Pochádza z mnohodetnej katolíckej rodiny. Má jedenásť súrodencov a hoci nevyrastal v prepychu, rodičia im umožnili navštevovať kvalitné katolícke školy.


     


    Životopisné údaje o ňom sa pravdepodobne účelovo upravujú a nie je jasné, či sa usadil v Taliansku, pretože si tam našiel nevestu, alebo si hľadal nevestu, aby tam po vypršaní študentských víz mohol ostať. V každom prípade sa mu manželstvo vydarilo a ostáva pevné aj po bezmála štyroch desaťročiach. Mladý ítečkár zapustil korene v manželkinej rodnej provincii Bergamo ležiacej v severotalianskej oblasti Lombardia.


     


    Tu sa začala jeho životná dráha pohybovať po nezvyklej trajektórii. Zapojil sa do miestneho politického života vstupom do Ligy Severu. V roku 1993 sa stal poslancom miestneho zastupiteľstva v meste Sprirano a vo farbách Ligy si udržiaval mandát ďalších 21 rokov. Lega Nord sa v tých dobách usilovala o decentralizáciu unitárneho talianskeho štátu a požadovala rozsiahly stupeň autonómie pre podalpský Sever.


     


    Mladého nigérijského podnikateľa a pioniera v oblasti informačných technológií Toniho Iwobiho priťahovala Liga volaním po spravodlivejšom štátoprávnom usporiadaní. Pripomínalo mu autonomistické organizácie v jeho rodnej Nigérií. Pred šiestimi rokmi sa vedenia Ligy ujal dynamický Matteo Salvini a rozšíril záber jej pôsobenia z provinčnej na celoštátnu úroveň. Vyprovokovala ho k tomu Európska únia preberaním kompetencií členských štátov a zavádzaním centralistického systému riadenia. Arogancia bruselskej eurokracie vyvolávala u Talianov odpor a prebúdzala vlastenecké cítenie. Migračné cunami z lete 2015 prudko zvýšilo preferencie Ligy. Taliani začali vnímať charizmatického Salviniho ako ochrancu národa pred migračnou inváziou.


     


    Taliansky vlastenectvom však zahorel aj naturalizovaný Afrotalian Toni Iwobi. V lete 2015 ho vydesila mohutnosť a divokosť vpádu cudzorodých votrelcov do Talianska. Štát ich prijímal ako vítaných hostí a poskytoval im veľkorysú podporu. Ultraliberálna vláda v Ríme signalizovala Afrike a Ázii pripravenosť prijímať tých, čo prídu. Podnietila spolu s rovnako pochabým politickým vedením iných západoeurópskych krajín transkontinentálne demografické pohyby s nepredvídateľnými následkami.


     


    Toni Iwobi sa po roku 2013 rýchlo názorovo zbližoval s Matteom Salvinim a vypracoval na jeho podnet pre Ligu stranícku stratégiu migračnej politiky štátu. Liga v nej povedala jednoznačné NIE! živelnému masovému prisťahovalectvu a získavala tým dôveru občanov. Toni Iwobi prevzal v straníckych štruktúrach agendu migrácie a do vlaňajších marcových parlamentných volieb šiel bok po boku Salviniho so sloganom volajúcom po zastavení migračnej invázie.


     


    Snímky z volebnej kampane 2018, v ktorých nebojácny Afrotalian stojí za rečníckym pultom s nalepeným plagátom so sloganom Stop Invasione obleteli svet. Nigérijský portál mynaijainfo.com vyprofiloval pri tej príležitosti svojho krajana, ktorého Taliani zvolili v marci 2018 za senátora.


     






    https://mynaijainfo.com/2018/03/toni-iwobi-profile-immigrant-italys-black-senator/


     


    Živelnosť neželateľná


     


    Nadnárodné mienkotvorné médiá sa pokúšajú odvtedy vysvetľovať, že afrotaliansky senátor je za legálne a riadené prisťahovalectvo. Všetky jeho vyjadrenia v tomto duchu sa publikujú na potvrdenie platnosti globalistických téz o vhodnosti a výhodnosti masového presídľovania Afričanov do Európy, avšak kontrolovaným, a nie živelným spôsobom. Za taký sa vyslovuje aj senátor.


     


    Portál BBC publikoval vo štvrtok 24. októbra článok s provokatívnym titulkom „The African-Italians who want to send migrants home“ („Afrotaliani, ktorí chcú poslať migrantov domov“). Centrom pozornosti je v ňom senátor Iwobi, ktorý je vykresľovaný ako priaznivec regulovanej migrácie. O posielaní migrantov domov hovorí iný Afrotalian Paolo Diop. Tento 30-ročný rodák zo Senegalu, ktorý sa prisťahoval s rodičmi pred 28 rokmi, šokoval slniečkárov vystúpením na zhromaždení národoveckej strany Bratia Talianska (Fratelli d’Italia). Bratia nepoľavujú v podčiarkovaní nevyhnutnosti deportovať státisíce nelegálnych migrantov. Verejné debaty na túto tému mimoriadne dráždia eurohujerských talianskych vítačov. Paolo Diop sa pochopiteľne zmieňoval o dobrovoľnej repatriácii. Ináč by bol na BBC nepublikovateľný.


     


    Skutočnosť, že BBC citovala upozornenie Afrotaliana Paola Diopa na to, že Taliansko nemôže viac prijímať tzv. hospodárskych migrantov, čo sú tí, ktorí prichádzajú za lepším životom, ale neutekajú pred prenasledovaním, čosi naznačuje. Nadnárodná oligarchia zrejme upozorňuje fanatických vítačov, aby sa krotili, nakoľko divokú, neriadenú migráciu nahradí civilizovaná, riadená.


     






    Afrotalian Paolo Diop (v strede)


    https://www.bbc.com/news/world-africa-50123207


     


     


    Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.


    CHCEM PODPORIŤ


    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].


     


    UPOZORNENIE


    žení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.


     










    Zopár slov o autorovi...



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑