• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    500 vedcov spoločne tvrdí, že stav klimatickej núdze neexistuje

    23-10-2019 Zem & Vek 84 330 slov zprávy
     

    Skupina 500 vedcov, odborníkov na klímu zo 14 krajín, podpísala Európsku deklaráciu o klíme. Tvrdí v nej, že nič také ako stav klimatickej núdze neexistuje. Deklaráciu adresovali aj generálnemu tajomníkovi OSN Antoniovi Guteressovi, ktorý bol organizátorom posledného ekologického summitu v New Yorku.


    V dokumente sa okrem iného píše: “Klimatické modely, na ktorých sú založené katastrofické vízie, predpovedajú oveľa väčšie otepľovanie, než zodpovedá realite.” Alebo: “Neexistujú žiadne štatistické dôkazy o tom, že globálne otepľovanie zosilňuje hurikány, záplavy, suchá a podobné prírodné katastrofy alebo ich robí častejšími.”


    Ďalej sa spomína neopodstatnenosť strašenia vysokým obashom CO2 v atmosfére: ”CO2 je rastlinná potrava, základ celého života na Zemi, CO2 nie je len znečisťujúcou látkou. Je nevyhnutná pre všetok život na Zemi. Fotosyntéza je požehnaním. Viac CO2 je prospešné pre prírodu, ekologizáciu Zeme: viac CO2 vo vzduchu podporí rast globálnej rastlinnej biomasy. Je to tiež dobré pre poľnohospodárstvo, ktoré zvyšuje výnosy plodín na celom svete. Neexistuje žiadna krízová situácia. Preto nie je dôvod na paniku a poplach. Dôrazne nesúhlasíme so škodlivou a nereálnou politikou nulovej úrovne CO2 navrhnutej na rok 2050. Ak sa objavia lepšie prístupy, budeme mať dostatok času na premýšľanie a prispôsobenie sa. Cieľom medzinárodnej politiky by malo byť poskytovať spoľahlivú a dostupnú energiu po celú dobu a na celom svete.“


    Jedným zo spomínaných 500 vedcoc je Richard Lindzen, jeden z najznámejších amerických odborníkov na fyziku atmosféry a spoluautor tretej hodnotiacej správy Medzivládneho panelu pre zmeny klímy (IPCC) z roku 2001. Lindzen sa na práci IPCC podieľal od polovice 90. rokov. Postupom času si však všímal, že správy IPCC sú stále viac spolitizované a že do nich čoraz viac hovoria mimovládne organizácie.


    Zdroje: thegwpf.com, HSP


    Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.


    CHCEM PODPORIŤ









    Zopár slov o autorovi...



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑