Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

Ruská krasobruslařka Ščerbakovová ohromila Vegas. Neuvěřitelně rychlá změna kostýmu překvapila porotu. Video

20-10-2019 Sputnik CZ 39 236 slov zprávy

Ruská národní šampionka Ščerbakovová, která právě zahájila svou debutovou sezónu v krasobruslení pro dospělé, vyhrála Skate America - 1. etapa Grand Prix v krasobruslení mezi dospělými.

Patnáctiletá ruská bruslařka dokázala udělat dojem na porotu a fanoušky nejen svým bezvadným provedením dvou čtyřnásobných lutzů, ale také náhlou a rychlou změnou kostýmu přímo během svého výkonu.

Ščerbakovová, která byla na čtvrtém místě po krátkém programu, získala 160,16 bodů za svůj volný výkon a vyhrála soutěž s celkovým skóre 227,76 bodů.

Američanka Bradie Tennel získala 216,14 bodů a obsadila druhé místo, zatímco třetí místo získala také ruská krasobruslařka Elizaveta Tuktamyševová.

Striptýz na ledě

Právě Elizaveta Tuktamyševová se proslavila nejen mezi sportovní fanoušky svým žhavým tancem na ledě. Ruska na konci loňského roku vyhrála Kanadskou brusli a při závěrečné exhibici se svlékla do spodního prádla.

Tuktamyševová tehdy zvítězila v ženské kategorii Kanadské brusle, která se konala v Lavale. Celkově za krátký program a volnou jízdu získala 203,32 bodů. Druhé místo obsadila Japonka Mako Jamašita (203,06 bodů). Třetí byla druhá zástupkyně Ruska Jevgenija Medveděvová s 197,91 body, která sice po krátkém programu byla až sedmá, ale díky nejlepší volné jízdě brala bronz.

Později Tuktamyševová sdělila svůj názor na vlastní popularitu a přiznala se, že chce být sexuálním symbolem. „Líbí se mi být sexuálním symbolem ruského krasobruslení, už dávno jsem chtěla mít tento titul. A stačilo jen sundat halenku během vystoupení," řekla krasobruslařka.