• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    National Interest napsal, jak USA pomohly Rusku posílit pozice v energetice

    13-10-2019 Sputnik CZ 56 352 slov zprávy
     

    Ve článku se praví, že jelikož je ropa v těchto dvou zemích analogická podle řady parametrů, začali bývalí partneři Caracasu a Teheránu používat po vyhlášení sankcí ruskou ropu.


    Dalším příkladem „náhodné pomoci“ Rusku je obchodní válka mezi Čínou a USA, která umožnila ruským energetikům zakotvení na čínském trhu. Magazín podotýká, že po zavedení Pekingem odvetných cel pro americké výrobce zkapalněného plynu začaly čínské energetické společnosti nakupovat podíly v ruských projektech na výrobu zkapalněného plynu v Arktidě.


    Kromě toho, dodává magazín, předstihlo Rusko v roce 2016 Saúdskou Arábii ve vývozu ropy do Číny a stalo se největším ropným partnerem Pekingu, a po letošním spuštění Síly Sibiře budou do Číny dodávat také 38 miliard kubíků modrého paliva, takže Peking obsadí v nákupu ruského plynu druhé místo po Berlínu.



    NI také píše, že nehledě na zhoršení vztahů mezi Ruskem a Evropou kvůli vnitřnímu ukrajinskému konfliktu, zachovala Moskva na kontinentu pevné pozice. Magazín připomíná, že se export ruského plynu do Evropy v posledních letech zvýšil, a podle výsledků roku 2018 dosáhl Gazprom rekordních prodejů na kontinentu. Podle odhadu bude Moskva po ukončení projektů Nord Stream 2 a Turecký proud prodávat dodatečně 86,5 miliardy kubických metrů plynu.


    Dodávky ruského plynu Číně


    V dříve uveřejněné zprávě Gazpromu pro tisk se praví, že zaplnění plynovodu Síla Sibiře plynem z Čajandinského ložiska v Jakutsku probíhá ve stanoveném termínu.



    „Společnost připravuje první dodávky ruského plynu do Číny plynovodem Síla Sibiře. Zaplnění plynovodu z Čajandinského ložiska v Jakutsku probíhá podle plánu,“ praví se v zprávě.



    Ve zprávě dále stojí, že na hlavních objektech ložiska probíhá přípravná práce na spuštění. „Bylo ukončeno vrtání 176 provozních plynových vrtů, práce probíhá s předstihem,“ praví se ve zprávě pro tisk.


    Gazprom také sdělil, že v Kovyktinském ložisku v Irkutské oblasti, ze kterého bude plyn proudit do Síly Sibiře na začátku roku 2023, probíhá naplno provozní vrtání.


    Gazprom také sdělil, že závažným objektem technologického řetězu dodávek plynu Sílou Sibiře bude Amurský podnik na zpracování plynu, jeden z největších na světě, ve kterém se dnes chýlí ke konci montáž základního zařízení dvou prvních výrobních linek a pracuje se na třetí.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑