• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Itálie: Salvini odstaven a nová vláda opět vyvolala novou vlnu masové migrace!

    9-10-2019 Svobodné Noviny 76 723 slov zprávy
     

    Zdá se, že nová italská vláda, která se zavázala zvrátit tvrdý přístup bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho k migrační politice, vyvolala novou vlnu masové migrace ze severní Afriky.


    Podle údajů shromážděných Mezinárodní organizací pro migraci (IOM), od vstupu nové vlády do funkce dne 5. září, dorazilo na italské pobřeží více než 1400 migrantů.



    Během posledních několika týdnů se počet přistěhovalců do Itálie postupně zvyšoval: 59 migrantů dorazilo 6. září; 67 dorazilo 9. září; 121 dorazilo 14. září; 259 dorazilo 15. září; 275 dorazilo 18. září; a 475 dorazilo mezi 19. a 25. zářím podle IOM. Celkově se počet přistěhovalců v září 2019 zvýšil o více než 100% v porovnání s počtem příjezdů v září 2018.



    Lékaři bez hranic zachraňují migranty u břehů Libye  @MSF_Sea / Twitter


    Mnoho nově příchozích se dostává do Itálie pomocí nových tras pro pašování lidí, které vedou z Turecka. V posledních týdnech přistálo v Kalábrii na dalekém jihu Itálie nejméně pět lodí s migranty. Například 21. září se do Kalábrijského přístavu Crotone dostalo 58 migrantů, Všichni byli Pákistánci.


    Pašerácké mafie také využívají nové trasy v jižním Středomoří k přesunu lidí do Itálie ze subsaharské Afriky. V posledních týdnech zločinecké skupiny používaly malé lodě k přepravě migrantů z Libye do Tuniska, odkud je přechod na Lampedusu, nejjižnější ostrov Itálie, kratší a méně riskantní. Například 20. září se dostalo na ostrov Lampedusa 92 migrantů ze subsaharské Afriky – Gambie, Pobřeží slonoviny, Mali a Senegalu.


    Současně se také zdá, že nová italská vláda přistupuje k záchranářským lodím pro migranty provozovaným evropskými charitativními organizacemi mírnějším způsobem, i když byly obviněny z koordinace s mafiemi pašujícími lidi s cílem vyzvednout migranty z libyjského pobřeží a přepravit je do italských přístavů.


    14. září italská vláda povolila zakotvit lodi pod norskou vlajkou Ocean Viking, provozované francouzskými charitativními organizacemi SOS Méditerranée a Médecins Sans Frontières (MSF), v Lampeduse, kde bylo povoleno vylodit 82 migrantů z Libye.


    24. září italská vláda dovolila lodi Ocean Viking tentokrát přepravit 182 migrantů do sicilského přístavu Messina.


    Zatímco Salvini zakázal záchranným lodím s migranty kotvit v italských přístavech, zdá se, že mírnější přístup nové vlády podporuje evropské nevládní organizace (NGO). 23. září španělská nevládní organizace Open Arms oznámila, že obnoví záchranu migrantů na palubě lodi zvané Astral.


    V srpnu byly Open Arms a její záchranná loď stejného jména zapojeny do třítýdenního konfliktu s italskou vládou, která odmítla umožnit plavidlu zakotvit v italských přístavech. Poté, co více než tucet migrantů skočilo přes palubu a pokusilo se plavat na břeh, sicilský státní zástupce Luigi Patronaggio 20. srpna nařídil Open Arms, zakotvené jeden kilometr od ostrova Lampedusa, aby přistála v Sicílii.


    Španělská vláda se zavázala zaujmout tvrdší linii proti nevládní organizaci Open Arms. Dne 21. srpna španělský úřadující místopředseda vlády Carmen Calvo řekl rádiu Cadena SER, že Open Arms nemá povolení k přepravě migrantů a že jí může být udělena pokuta 900 000 EUR za porušení zákazu plavby do moří u Libye. Nezdá se, že by tato hrozba odradila nevládní organizaci Open Arms. Nyní tvrdí, že bude zachraňovat migranty v Egejském moři mezi Řeckem a Tureckem.


    Nevládní organizace jako Open Arms tvrdí, že hrají neocenitelnou humanitární roli při záchraně životů uprchlíků a žadatelů o azyl prchajících před válkou a útlakem v jejich domovských zemích. Statistiky však ukazují něco úplně jiného.


    Z těch, kteří přišli do Itálie po moři během prvních šesti měsíců roku 2019, bylo 600 (21%) z Tuniska; 400 (14%) bylo z Pákistánu; 300 (10%) pocházelo z Alžírska; 300 (10%) bylo z Iráku; 200 (7%) pocházelo z Pobřeží slonoviny; 200 (7%) bylo z Bangladéše; 100 (3,5%) pocházelo ze Súdánu; 100 (3,5%) bylo z Íránu; 100 (3,5%) bylo z Maroka; a 50 (1,7%) bylo z Egypta, podle UNHCR.


    Údaje naznačují, že většina migrantů přicházejících do Itálie jsou ekonomičtí migranti, nikoli uprchlíci prchající z válečných zón.






    Reklama



    loading...









    Loading...











    Podobné články





    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑