• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Fascinující podívaná. Americkou mezikontinentální raketu natočili z kabiny letadla

    7-10-2019 Sputnik CZ 37 300 slov zprávy
     

    Piloti dopravního letadla měli šanci vidět před sebou svítící linku světlého dýmu, který po sobě zanechala letící raketa. Na videu je možné slyšet, jak posádka letadla říká „wow“.



    ​Video bylo natočeno v září během letu z Guadalajara do Tijuana. Jasně ukazuje oddělení druhého stupně rakety vystřelené z ponorky třídy Ohio USS Nebraska.


    Experti řekli portálu The Drive, že trajektorie letu rakety je nezvykle plochá. Upozornili na skutečnost, že by se mohlo jednat o test bojové hlavice W76-2. Jedná se o zmenšenou verzi standardní bojové hlavice W76-1, která je podstatně lehčí. Nižší hmotnost umožňuje doručování střely po plošší dráze a rychleji s menší možností, aby střelu zachytily protiraketové střely nepřítele.


    Test, který byl natočen, byl jedním z testů, které byly provedeny mezi 4. září a 6. září.


    Nové ruské rakety S-500


    Rusko zavádí do výzbroje nové protiraketové systémy S-500. Výroba nových ruských protivzdušných systémů začala v červnu. Jak řekl generální ředitel korporace Rostech, Sergej Čemezov, Rusko zatím nebude prodávat tyto komplexy „za žádné peníze“. Vyrábí se totiž v první řadě pro ruskou armádu.


    Uvádí se, že daný systém má akční rádius 600 kilometrů. Bude schopen detekovat a zlikvidovat současně až deset balistických cílů letících rychlostí až sedm kilometrů za sekundu. Stejně tak bude moci zasáhnout bojové hlavice hypersonických raket.


    Svými charakteristikami bude S-500 značně vynikat nad protiletadlovým raketovým komplexem S-400, který je nyní ve výzbroji, a také nad jeho americkým konkurentem Patriot Advanced Capability-3.


    Právě protivzdušný systém S-400 nachází ve světě stále více zákazníků, a to i z řad zemí patřících do bloku NATO. V letošním roce si tyto systémy pořídilo Turecko, které nedbalo výhružek Spojených států amerických.


    Po útocích na saúdské ropné objekty, k nimž se přihlásili jemenští Hútíové, nabídl ruský prezident Vladimir Putin tyto střely také Saúdské Arábii, která je blízkým spojencem USA.



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑