• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Bulharská novinářka: Západ odsoudil Československo k záhubě. Evropa se mstí Rusku jako vítězi ve druhé světové válce

    2-10-2019 Sputnik CZ 42 556 slov zprávy
     

    Ve svém materiálu autorka vypočítává mnohé události předcházející druhé světové válce, na něž Evropa „předvídavě zapomíná“. Jednou z mnoha takových událostí je podepsání Mnichovské dohody v roce 1938 mezi Německem, Itálií, Velkou Británií a Francií.


    „Anglie a Francie, jejichž divize byly vyzbrojeny pětkrát lépe a které mohly zneškodnit Hitlera, odsoudily Československo k záhubě. [ Britský premiér Neville] Chamberlain přesvědčuje Hitlera, že „ten získá vše bez války a bez prodlení“ <…>. Ze severu se vrhají na Československo Poláci jako krvežíznivé hyeny (Churchill), z jihu další hyeny - Maďaři, ze západu – Německo. Československo teď není, je protektorát Čechy a Morava. Polsko odmítá propustit sovětská vojska na pomoc Československu. Cesta k válce je otevřena,“ píše autorka.


    Noviny také připomínají, že před začátkem druhé světové války pakt o neútočení podepsaly s Německem Anglie, Francie, Litva, Dánsko, Estonsko a Lotyšsko, ale vzniká dojem, že taková smlouva existovala pouze mezi Německem a SSSR.



    „A teď udělejte čáru. Zaškrtněte vše  výše uvedené. Vymažte to ze svého vědomí. Nebylo to. Nic se nestalo. Anglie a Francie nepodepsaly rozsudek smrti Československu a tím celé Evropě, Polsko a Německo si nedělily Československo na části společně s Hitlerem; Polsko se nestalo nesmrtelným jako „hyena Evropy“, neboť ze sebe dělá nevinnou oběť; není žádný anšlus [připojení Rakouska k Německu], není žádná Guernika [bombardování španělského města Německem během občanské války v roce 1937], není žádný pakt proti Kominterně [v roce 1936 mezi Německem a Japonskem], není žádný Ocelový pakt [v roce 1939 mezi Německem a Itálií], není Mnichovská dohoda.Vůbec. Nikdo nikdy neuzavřel žádnou dohodu s Německem. Pouze Kreml,“ uvádí se v materiálu.


    Evropa také zavírá oči před reakcí světových vůdců té doby, píše novinářka.


    „[Оnа] zapomíná, že 23. června, den poté, co nacistické Německo napadlo Sovětský svaz, budoucí prezident Harry Truman prohlásil: „Ať se Rusko a Německo vzájemně zabíjejí co nejvíce“.  


    „Zapomíná, že druhá fronta byla otevřena až za 1079 dnů  po útoku Německa na SSSR. 1079 dní „spojenci“ chladnokrevně pozorují masakr organizovaný Hitlerem. Nakonec Churchill trval na druhé frontě – ne kvůli „spojenecké odpovědnosti“, ale protože „Sovětské Rusko začalo být smrtelně nebezpečné. Je třeba okamžitě vytvořit novou frontu proti jeho bleskové ofenzívě, aby ruští barbaři zůstali pokud možno co nejdál na východě,“ píše Dyrevová.



    Podle autorčina názoru Evropa, která považovala pakt Molotova-Ribbentropa za příčinu začátku války, přitom i nadále podporuje nacistické projevy v evropských zemích.


    „[Ona] respektuje a povzbuzuje nacisty praporu lotyšského Waffen SS, kteří ničí ulice Rigy. Shromáždění ultrapravice z celého světa v Blaiburgu, která oslavuje chorvatské nacisty, „ustašovce“ a jejich führera Anteho Paveliče, který zůstal v historii jako rozparovač Balkánu. Oslavy u Narvy na počest přeživších nacistů 20. estonské divize SS. A samozřejmě - samozřejmě! - banderovců, kteří provedli neonacistický převrat, <...>, prohlásila novinářka.


    Podle autorčiných slov Evropa touto rezolucí pouze ukazuje vztah k sobě samotné.


    „Evropa, přesněji řečeno evropští pravičáci začali být drzí ve své divoké snaze vyrovnat skóre s Ruskem. Jako pomsta vítězi ve druhé světové válce. Taková Evropa vede sebevražednou válku proti sobě a své minulosti. Jako by se za ni styděla. A má k tomu důvod,“ uzavřela autorka.



    Pro rezoluci O důležitosti evropské paměti pro budoucnost Evropy 19. září hlasovaloo 535 evropských poslanců, proti bylo 66, zdrželo se hlasování 52 účastníků. Z poslanců Evropského parlamentu, kteří zastupují Bulharsko, hlasovalo pro 11 lidí, tři byli proti, jeden se zdržel hlasování a dva poslanci nebyli přítomni.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑