• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Klimatickou núdzou k núdzi slobody a občianskych práv

    25-9-2019 Zem & Vek 112 1091 slov zprávy
     

     


    Uplynulý víkend sa v európskych, kanadských, austrálskych a iných západných krajinách, honosiacich sa prívlastkom vyspelé, zapĺňali ulice a námestia davmi ľudí vyznávajúcimi novú vieru. „Staré“ kresťanstvo sa im javí skostnateným a prekonaným. Nezodpovedá vraj duchu doby. Kto nechce zaostávať, mal by sa hlásiť k viere, ktorá je zelená, dynamická a ponúka vykúpenie cestou boja proti klimatickým zmenám.


     


     
    Článok pokračuje pod reklamou.



    Krájajú salámu krájajú …


     


    Šíriteľmi spásonosného zeleného vierovyznania nového tisícročia sa stávajú deti a dospievajúca mládež. Postavili sa za ne nadnárodné finančné kruhy, médiá, neomarxistická kultúrna fronta, mimovládne organizácie a medzištátne inštitúcie na čele s Európskou úniou a Organizáciou spojených národov.


     


    Pripájajú sa aj politické reprezentácie, ale zrejme nie dosť rýchlo, keďže zastupujú vôľu skeptickej väčšiny. Klimatickí aktivisti preto využívajú začiatok nového školského roku na rozbiehanie hromadných manifestačných akcií za záchranu klímy. Do popredia opäť vyzdvihli teóriu o globálnom otepľovaní, aby doktrína o urgentnej potrebe boja proti klimatickým zmenám dostala odrazový mostík pre prudký skok vpred.


     


    V tisíckach miest takmer 160 krajín sveta pochodovali cez víkend masy ľudí prevažne mladých vekových ročníkov v snahe – citujem Českú televíziu – „přimět světové vůdce, kteří se příští týden sejdou v New Yorku na klimatickém summitu, aby přijali opatření s cílem zabránit světové ekologické katastrofě.“


     


    V tých takmer sto šesťdesiatich krajinách však žijú miliardy ľudí, čo nepodliehajú katastrofickému ošiaľu šírenému nadnárodne koordinovaným eko-marketingom. Ukazuje sa, že investorské skupiny v eko-biznyse nie sú ochotné strácať zisky čakaním na obrat v myslení verejnosti „žiadúcim smerom“. Môže trvať ešte roky, kým by sa odrazil pri demokratickom rozhodovaní na národno-štátnej úrovni, a tak sa táto rovina obchádza. Lepšie povedané podlieza sústredením náporu na mestské aglomerácie a na mladú generáciu.


     


    Urbanizácia urýchľuje civilizačné zmeny a uľahčuje manipuláciu obyvateľstva. Svedčí o tom prudký nárast počtu miest a mestských častí, ktoré vyhlasujú stav klimatickej núdze. „Pokrok“ tohto druhu sa šíri od západu na východ. K eko-progresívnym mestským zastupiteľstvám sa pridávajú regionálne samosprávy. Na čele peletónu šprintérov sa pred troma mesiacmi ocitla Kanada, ktorá – citát z portálu Lidových novín zo 14. júla – „držela prim s 384 uvědomělými samosprávami„. Článok s burcujúcim titulkom ‚Nastává bod zlomu.‘ Evropská města vyhlašují klimatický stav nouze, česká zatím váhají“ napísala mladá autorka (vedľa mena si vystavila fotografiu), ktorá použila výraz „uvědomělými„. Používali ho totalitné režimy a viacerých čitateľov muselo zaraziť, že ho vytiahla zo záhrobia, oprášila a použila v pôvodnom pochvalnom význame. Aj pojem „kultúrna fronta“, ktorý som použil vyššie, mal ostať pochovaný v sutinách vraj prekonanej totality. Neostal a z popola vstávajú i ďalšie, ktoré eko-totalita vracia do obehu.


     


     






    Zdroj: lidovky.cz: https://www.lidovky.cz/domov/co-vsechno-delaji-mesta-kvuli-klimaticke-zmene-metropole-se-vrhaji-na-zelenou-politiku.A190714_143605_ln_domov_ele


     


     


    S plašením o klimatickej núdzi to však natoľko preháňa, že i „politicky uvedomelá“ autorka článku považuje otrocký preklad Climate Emergency do češtiny na klimatické nouze za „poměrně nešťastný„. Sama však nepredkladá oveľa lepšiu náhradu, pretože jej rodáci sa posmešne uškŕňajú nad úradným vyhlasovaním akejkoľvek pohotovosti, ak jej chýba opodstatnenie.


     


    … z jedného konca i z druhého


     


    Radoví Stredoeurópania v členských štátoch EÚ ležiacich na východ od Nemecka zatiaľ neberú eko-agitačnú horlivosť obvodných, mestských, okresných a krajských samospráv pri vyhlasovaní stavu klimatickej núdze vážne. Byrokracie sú nateraz opatrné a nezachádzajú ďalej ako za návrhy, podnety a odporúčania.


     


    Nemajú ešte právne ošetrené rozšírenie pojmu núdzový stav, respektíve stav núdze, na donkichotský boj proti meniacej sa klíme. Tá už je samotnou svojou povahou nestabilná a vždy bude. Stav núdze sa dosiaľ zvykol vyhlasovať pri živelných pohromách, haváriách priemyslových závodov, atómových elektrárni, počas prírodných kalamít, pri poškodeniach priehrad, atď. V zásade ide o výnimočné situácie bezprostredne ohrozujúce životy obyvateľstva na vymedzenom území.


     


    Počas trvania stavu núdze dostáva vláda alebo miestne samosprávy osobitné právomoci obmedzujúce občianske práva a slobody.


     


    Môže napríklad :


    – zakazovať vstup do niektorých priestorov a budov


    – zakazovať a obmedzovať pohyb v určitých lokalitách a objektoch


    – nariadiť evakuácie osôb a majetku


    – nariaďovať nejaké práce


    – rozhodovať o stavbe alebo búraniu určitých objektov


    – zabavovať motorové vozidlá na použitie pri záchranných činnostiach


     


    Riziko zneužitia je natoľko vysoké, že zákony obmedzujú stav núdze na vopred stanovené časové obdobie. Používa pri tom pojem nevyhnutne dlhá doba a tá zriedkakedy presahuje 30 dní. Vláda a miestne samosprávy ju nesmú svojvoľne predlžovať – a to rodiacej sa globálnej eko-totalite najviac prekáža. Má vypracované projekty na riadenie spoločnosti od makromanažmentu planéty až po mikromanažment života každého jednotlivca. Najznámejším je program OSN pod názvom Transforming our world: the 2030 Agenda for Sustainable Development, známym aj ako Agenda 2030.


     


    Ak okrajovanie občianskych práv a slobôd, ktoré nabralo tempo po 11. septembri 2001 v mene proti terorizmu, dostane dodatočný impulz v podobe reštrikcií plynúcich z vyhláseného stavu klimatickej núdze, zavládne despotizmus vskutku nevídaný.



    Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.


    CHCEM PODPORIŤ


    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].


     


    UPOZORNENIE


    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.


     










    Zopár slov o autorovi...



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑