• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Čína je budoucnost a jen idiot by ji ignoroval při ekonomické spolupráci, tvrdí Blaha a následně udeřil do novinářů

    19-9-2019 Sputnik CZ 52 381 slov zprávy
     

    „Každý, kdo si nesedí na vedení, ví, že Čína je budoucnost a jen idiot by ji ignoroval při ekonomické spolupráci,“ napsal Blaha na své sociální síti. „Slovensko má s Čínskou lidovou republikou přátelské vztahy a nebýt amerických agentů jako Kiska a Čaputová, mohly by naše dobré vztahy s touto velmocí ještě více pokročit,“ dodal poslanec.


    Blaha ve svém postu na Facebooku upozorňuje na stav věcí v Číně a Tibetu. Podle jeho názoru na místě dochází k velkému civilizačnímu pokroku „díky komunistické straně“.



    „Čína si zaslouží náš respekt a uznání. A stejně tak čínští komunisté,“ věří slovenský poslanec a dodává: „Jděte se podívat to Tibetu, když chcete mudrovat, sluníčkáři.“

    Slovenský poslanec zmiňuje, že nedokáže pochopit, jak lidé, jež v Číně v životě nebyli, mohou soudit o stavu lidských práv v Tibetu.


    „Já nedokážu pochopit jen jedno: o Číně nejvíc mudrují ti, kteří tam v životě nebyli. Mluví o nějakém porušování lidských práv v Tibetu, ale v životě tam nebyli,“ píše Blaha s tím, že v Tibetu k žádnému porušování lidských práv nedochází a „lidé tam žijí úplně normálně v moderních městech".


    Luboš Blaha o liberálech a novinářích


    Podle názoru poslance nepotřebují liberální novináři současnosti zkušenosti, stačí jim jen noty z USA.


    „Naši liberální novináři nepotřebují zkušenost, stačí jim přebrat ideologické manuály z USA. Jsou jako sekta. Zfanatizovaná liberální sekta. Nehledají pravdu, jen slouží svým donátorům a šíří jejich propagandu,“ myslí si Blaha a dodává: „Liberální média, která od rána do večera kopou do Číny a Ruska, nemůže brát nikdo normální vážně. V porovnání s nimi je i jehovistická Strážní věž vrcholem nezávislé žurnalistiky.“


    V závěru svého postu slovenský poslanec vyzývá k tomu, aby se novináři jeli podívat do zemí, které kritizují. „Jinak budete nadále jen pro smích,“ dodal.



    O lidských právech v Číně


    Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová při červencovém setkání s ministrem zahraničních věcí Čínské lidové republiky Wang Imem vyjádřila obavy ze zhoršující se situace v oblasti ochrany lidských práv v Číně. Země se vůči těmto informací ohradila.


    Slovenská prezidentka není jediná, kdo ze západních politiků kritizuje stav lidských práv v Čínské lidové republice. K podobným slovům se uchylují i například představitelé USA či Velké Británie.


    Čína upozorňuje na skutečnost, že zájem Západu o stav lidských práv v zemi není nezištný, nýbrž tím představitelé západních zemí sledují svoji vlastní politickou linii s cílem zemi poškodit a vykreslit ji v negativním světle v očích světové veřejnosti.



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑