• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Jaderná válka s Ruskem je „vyhratelná“, uvedl nový Trumpův poradce pro národní bezpečnost

    18-9-2019 Svobodné Noviny 72 511 slov zprávy
     

    Nový poradce pro národní bezpečnost Charles Kupperman kdysi prohlásil, že jaderná válka se SSSR je vyhratelná.  


    Charles Kupperman zpochybnil „vzájemnou zajištěnou destrukci“ a nazval jaderný konflikt „z velké části fyzickým problémem“.



    Toto uvedl nový poradce pro národní bezpečnost Charles Kupperman.


    Tato prohlášení učinil v 80. letech. Jeho dnešní názory neznám, ale podívejme se, co řekl.


    Nový poradce pro národní bezpečnost prezidenta Donalda Trumpa a bývalý úředník Reaganovy administrativy Charles Kupperman, učinil počátkem 80. let mimořádné a kontroverzní prohlášení: Jaderný konflikt se SSSR by byl vyhratelný a „jaderná válka je destruktivní věc, ale stále z velké části fyzický problém.“


    Kupperman, nově jmenovaný poradce pro národní bezpečnost poté, co Trump odvolal svého původního Johna Boltona, uvedl, že je možné vyhrát jadernou válku v „klasickém slova smyslu“ a že představa totálního zničení při takovém konfliktu mezi oběma supervelmocemi je nepřesná. Uvedl, že ve scénáři, kdy by v USA zemřelo 20 miliónů lidí, na rozdíl od původních 150 miliónů, by se národ mohl stát silnějším a zvítězit ve svých cílech.


    Jeho argumentem bylo, že s dostatečnými opatřeními na plánování a díky civilní obraně, jako je „určitá vrstva zeminy a některé zesílené stavební materiály“, by se účinky jaderné války mohly omezit a že USA by se po konfliktu s tehdejším Sovětským svazem rychle obnovily.


    V té době byl Kupperman výkonným ředitelem generálního poradního výboru prezidenta Ronalda Reagana pro kontrolu zbrojení a odzbrojení. Tyto poznámky učinil během rozhovoru s Robertem Scheerem pro novinářovu knihu z roku 1982 „With Enough Shovels: Reagan, Bush a Nuclear War“.


    Rada národní bezpečnosti zatím neodpověděla na otázky, zda Kupperman (68) má stále stejný názor na jaderný konflikt jako na začátku 80. let. Kuppermanův zdánlivě kavalírský postoj k potenciální smrti miliónů lidí byl v té době kritizován demokratickými politiky i odborníky na kontrolu zbrojení.


    Podívejme na několik přesných výroků:


    Pokud je cílem války pokusit se zničit co nejvíce sovětských civilistů a tolik amerických civilistů, kolik je možné, a úroveň obětí se přiblíží 150 milionům na každé straně, pak bude těžké říci, že poté máte přežívající národ. Ale v závislosti na tom, jak se bojuje jaderná válka, by to mohlo znamenat rozdíl mezi 150 a 20 miliony obětí. Myslím, že je to významný rozdíl, a pokud země ztratí 20 milionů lidí, možná budete mít šanci přežít.


    Myslím, že je možné vyhrát v klasickém slova smyslu. To znamená, že po válce je jasné, že jedna strana je silnější než druhá strana a slabší strana přistoupí k požadavkům silnější strany.


    Vítězství v klasickém smyslu


    My přijdeme o 20 miliónů, oni přijdou 150 miliónů.  


    Říkejme tomu „vítězství v klasickém smyslu“.


    Přesně tak se „vyhrává“ obchodní válka, ale v mnohem větším měřítku.



    (Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)






    Reklama



    loading...









    Loading...











    Podobné články





    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑