• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Nie si online – nežiješ

    28-8-2019 Zem & Vek 110 512 slov zprávy
     

    Kedysi sme žili v dobe, keď bolo zvykom pokazené opraviť, deravé zašiť a lásku nik nehľadal, pretože sa budovala rokmi spolužitia.


    Článok pokračuje pod reklamou.



    V dnešnej konzumnej dobe však ľudia trpia skôr nadbytkom než nedostatkom, a tak kupujeme, používame, vyhodíme, vymeníme, avšak nielen veci materiálne, ale aj naše vzťahy. Ľudia prestávajú byť ľuďmi, ponárajú sa do virtuálneho sveta, kde hľadajú dokonalosť, ktorej zdanie sa v online prostredí dá tak jednoducho vytvoriť.


    Sociálne siete a nimi vytvorená virtuálna realita ovplyvňujú životy mladých ľudí viac než by sa mohlo zdať. Tieto média tvoria priestor, v ktorom budujeme vzťahy, formujeme identitu a  prostredníctvom nich sa aj vzdelávame. Ako hovorí Shirley Cramer, riaditeľka britskej organizácie Royal Society for Public Health, ktorá skúmala dopad sociálnych sietí na psychický rozvoj, tieto siete sú vnútorne previazané s duševným zdravím populácie. Táto organizácia vydala štúdiu StatusOfMind, v ktorej sa bližšie zaoberala vplyvom sociálnych sietí na psychické zdravie a spokojnosť mladých ľudí. Podľa autorov štúdie sú úzkosť a depresia najčastejšími potenciálnymi negatívnymi efektmi sociálnych médií. Za ťažkých používateľov sietí sa podľa výskumu považujú ľudia tráviaci na sociálnych sieťach dve a viac hodín denne.


    Podriadenie sa sociálnym sieťam je vlastne matrix, do ktorého vstupuje každý dobrovoľne. Život vo virtuálnom svete ovplyvnený niečím neexistujúcim a umelo vytvoreným. Na mieste, kde neexistuje skutočná láska a užívatelia sa ponárajú čoraz hlbšie do vymyslených predstáv o živote. Dostávajú sa k informáciám, ľahko nadobudnutým vzťahom a priateľstvám. No a ak patríte k tým, ktorí žijú skôr v realite pre tento svet, v rámci mladšej generácie ako by ste ani neexistovali. Keď nie si online – nežiješ.



    Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.


    CHCEM PODPORIŤ


    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].


    UPOZORNENIE
    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.






    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑