• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Byl sestaven seznam nejbohatších rodin planety

    11-8-2019 Sputnik CZ 96 368 slov zprávy
     

    Na druhém místě je rodina Marsových, jež dohlíží na stejnojmennou společnost nejvíce známou svými čokoládovými tyčinkami. Od začátku roku zbohatli o 37 miliard dolarů, a jejich celkový majetek dosáhl částky 126,5 miliardy dolarů.


    Třetími jsou bratři Charles a David Kochovi, kteří řídí petrochemickou korporaci Koch Industries. Jejich majetek se zvýšil za uplynulý rok o 26 miliard dolarů, a dnes činí 124,5 miliardy.


    Na čtvrtém místě je královská dynastie Al Saúd ze Saúdské Arábie, která má sto miliard dolarů. Na pátém místě jsou bratři Alain a Gerard Wertheimerovi, majitelé módního domu Chanel. Jejich majetek se odhaduje na 57,6 miliardy dolarů.



    Na šestém místě je rodina Dumasových, které patří módní dům Hermes (53,1 miliardy dolarů). Na sedmém jsou hned tři belgické dynastie: Van Dammeové, Spoelberchové a De Meviusové, jež kontrolují pivovary Anheuser-Busch InBev (52,9 miliardy dolarů). Osmé místo obsadily německé rodiny Boehringerová a von Baumbachová, kterým patří farmaceutický koncern Boehringer Ingelheim (51,9 miliardy dolarů).


    Devátí jsou Ambaniové, kteří kontrolují indickou průmyslovou skupinu Reliance Industries (50,4 miliardy dolarů). Na konci desítky jsou Američani Cargill a McMillan vlastnící potravinovou společnost Cargill (42,9 miliardy dolarů).


    Za rok stoupl majetek 25 nejbohatších rodin světa o 24 %, a podle výpočtů Bloomberg činí 1,4 bilionu dolarů.


    Letos v dubnu Bloomberg informoval o tom, že růst průměrné délky života miliardářů vede k soudním sporům mezi členy jejich rodin a problémům rozvoje podnikání.


    Podle novináře Simona Foxmana se dědici stále více snaží získat peníze starších podnikatelů, než zemřou. Novinář si vzpomněl na osud majitele klubu NBA New Orleans Pelicans a klubu NFL New Orleans Saints Toma Bensona, který zemřel minulý rok. V posledních letech příbuzní obhajovali svá práva na řízení jeho aktiv u soudu s odkazem na jeho špatné zdraví. Rozhodnutí však nebylo v jejich prospěch.


    Kromě toho podle ekonomického odborníka Johna Davise zvýšení délky života podnikatelů vede k problémům v samotném podnikání. Poznamenává, že mnoho bohatých investorů nechce „jít do stínu“. Proto ve vedení společnosti může být tři generace najednou, což zase komplikuje rozhodovací proces.


    „Starší generace je stále tady, stále aktivní a chce si udržet svou roli,“ zdůrazňuje Davis.


    Podle Simona Foxmana pečlivé plánování převodu kapitálu na dědice pomůže vyhnout se rodinným konfliktům.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑