• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Evropská komise zažalovala Maďarsko z důvodu protimigrační legislativy

    25-7-2019 Sputnik CZ 39 344 slov zprávy
     

    Dříve Evropská komise zaslala Maďarsku oficiální oznámení o nových vnitrostátních právních předpisech o migraci.


    Po analýze odpovědí maďarských orgánů Evropská komise dospěla k závěru, že většina vznesených problémů nakonec vyřešena nebyla.


    Například komise považuje za porušení evropské legislativy trest za podporu, která je poskytována žadatelům o azyl. Navíc poukazuje na nezákonnost zavedení dodatečných omezení pro žádosti o poskytnutí azylu. 


    „Evropská komise se dnes rozhodla poslat případ Maďarska k soudu EU ohledně právních předpisů, které implementují trestní odpovědnost za činnosti na podporu žádostí o azyl a ještě více omezují právo žádat o azyl,“ je uvedeno v prohlášení.


    V létě maďarský parlament schválil řadu zákonů, které zavádí omezení vůči nevládní organizacím a kriminalizují pomoc nelegálním migrantům. Poslanci také schválili přijetí ústavní úpravy, která dělá nelegálním trvalé přesídlení do země „cizího obyvatelstva“.


    Maďarsko vystupuje proti povinné kvótě distribuce migrantů. Navíc země odmítla podepsat Globální pakt OSN o migraci, protože podle názoru Budapešti by to mohlo vést k nekontrolovaným migračním tokům, stejně jako k „globálnímu“ řízení migrace.


    Letos v dubnu bylo informováno o tom, že maďarský premiér Viktor Orbán dokázal shromáždit 1,15 milionů podpisů pro svůj program boje proti nelegální migraci. Maďarský lid tedy vyslovil svůj souhlas s Orbánem a stranou  Fidesz v tom, že je nutné bránit Evropu a učinit přítrž migraci.



    Migrační krize


    Od roku 2015 Evropa zažívá migrační krizí. Ozbrojené konflikty, které vypukly v zemích severní Afriky a na Blízkém Východě, jakož i existence bezpečné trasy způsobily mnohonásobný nárůst počtu migrantů. EU nebyla připravena je přijmout.


    Přistěhovalci, kteří opustili svá původní území, se zpočátku usadili v táborech vytvořených pro ně v Turecku, Libanonu a v řadě dalších zemí. Nedostatek peněz, pracovních a sociálních záruk a snížení finančních prostředků z hostitelských zemí však vedly ke zhoršení situace v uprchlických táborech. To vše nutilo lidi, aby opustili svá místa pobytu a zamířili do prosperujících zemí eurozóny.


    V roce 2016 Eurostat počítal s přibližně 1,2 milionem příchozích uprchlíků. Tento počet se v průběhu let nezvýšil, ale krize pokračuje: Migranti nadále umírají ve Středomoří a stále se objevují případy nelegálního překračování hranic.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑