• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Na internetu se šíří nacistická teorie spiknutí

    7-7-2019 Sputnik CZ 66 265 slov zprávy
     

    „Překvapuje rozsah šíření ultrapravicových koncepcí „velké záměny“ a výzev k „reemigraci“ v politickém dění. Mluví o tom dnes politici, kteří jsou členy vedení států a zasedají v parlamentech,“ píší vědci.


    Podle jejich údajů probíhá již třetina všech diskusí o těchto problémech na internetu v angličtině. Osm z deseti nejpopulárnějších účtů na Twitteru jsou vedeny ve francouzštině, dva v angličtině. Z těchto dvou patří jeden prezidentu USA Donaldu Trumpovi a druhý pravicovému portálu Defend Europa.



    Podle teorie „velké záměnyprobíhá v Evropě genocida bílého obyvatelstva, které nahrazují přistěhovalci z Blízkého východu a severní Afriky, což způsobí dříve nebo později vymírání bílých lidí. „Reemigrace“ navrhuje násilné vystěhování z Evropy etnických menšin, což podle verze některých teoretiků umožní zabránit „záměně”.


    Právě tato myšlenka inspirovala k teroristickému útoku Australana Brenta Tarranta, který zaútočil 15. března na mešitu v novozélandském městě Christchurch. Předvedl všechno na internetu a den před tragédií uveřejnil 37stránkový manifest pod titulkem Velká záměna. Později Tarrant sdělil, že jeho útok byl inspirován teroristickými činy muslimů v Evropě.


    Nebezpečí migrace


    V České republice dlouhodobě upozorňuje na hrozbu migrace předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Před nedávnem totiž uvedl, že Dánsku kvůli imigraci hrozí kolaps. Podle něj se do roku 2065 mohou stát Dánové ve své vlastní zemi menšinou. 


    Okamura je toho názoru, že migrace do Evropy bude pokračovat za podpory EU, a odkázal na projev nově zvoleného předsedy Evropského parlamentu, italského socialisty Davida-Marii Sassoliho. Ten tento týden zdůraznil, že je třeba dosáhnout toho, aby imigranti byli rozdělováni do jednotlivých členských zemí, a že přijímání imigrantů je odpovědností zemí EU.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑