• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Viac ako polovica mladých Arabov chce migrovať do Európy a Severnej Ameriky

    5-7-2019 Zem & Vek 84 584 slov zprávy
     

    Sonda BBC Arabic a výskumného projektu Arab Barometer ukázala, že v priemere 52% ľudí arabského sveta vo veku 18-29 rokov má záujem o presťahovanie sa do zahraničia. Ako uvádza správa The Jerusalem Post, v niektorých štátoch je tento podiel omnoho vyšší, ako napríklad Maroko, kde viac ako dve tretiny (70%!) uvažuje o migrácii.


    Dr. Mohammed Masbah, riaditeľ Marockého inštitútu pre politickú analýzu v Rabate, tieto údaje komentoval: „Číslo samotné je alarmujúce a má niekoľko zložiek. Politicky ide o nedostatok dôvery vláde, pretože mládež je presvedčená, že režim nedokáže ich problémy vyriešiť. Sociálno-ekonomický aspekt je vysoká nezamestnanosť mladých, čo je o niečo horšie.“


    Najžiadanejším cieľom pre migráciu je podľa BBC samozrejme Európa a jej najrozvinutejšie štáty s vysokými sociálnymi dávkami, po ktorých nasleduje Severná Amerika. Aj keď prieskum naznačuje nárast počtu tzv. nenáboženských jedincov (bez vyznania) v arabskom svete, zvýšený počet respondentov v krajinách ako Maroko a Alžírsko vraví o prijateľnosti vrážd zo cti.


    Odborníci v minulosti predpovedali obrovské hordy migrantov prichádzajúcich do Európy, najmä z Afriky, pričom francúzsko-americký novinár a profesor Stephen Smith tvrdil, že do 30 rokov by Európu mohlo obývať 150 až 200 miliónov cudzokrajných rezidentov radikálne odlišnej kultúry. Predseda nikým nevolenej Európskej komisie Jean-Claude Juncker v roku 2017 vyhlásil, že Európa má „jasnú potrebu“ masovej migrácie z Afriky a „jednoznačne v najbližších desaťročiach potrebuje prisťahovalectvo.“ Globálne je podľa prieskumu Gallup počet ľudí, ktorí chcú migrovať, približne 750 miliónov. Prieskum našiel niekoľko štátov, kde viac ako polovica dospelej populácie chce odísť, ako napríklad Sierra Leone, kde plán opustiť krajinu má až 71% obyvateľstva.


    Pramene:


    [1] More Than Half of Arab Wold´s Young Adults Want To Leave – Survey; autori: Julia Altmann; The Jerusalem Post, 26.6.2019


    [2] The Arab world in seven charts: Are Arabs turning their backs on religion?; BBC, 24.6.2019


    [3] Emmanuel Macron : «Réconcilier et unir le pays»; C News, 16.4.2018


    [4] Macron: Europe Entering Age of ‘Unprecedented’ Mass Migration, ‘Shares Destiny’ with Africa; autor: Virginia Hale; Breitbart, 17.4.2018


    [5] Jean-Claude Juncker: Migrants ‘need legal ways to come to Europe’; autor: Max Hofmann; Deutsche Welle, 28.11.2017


    [6] More Than 750 Million Worldwide Would Migrate If They Could; autori: Neli Esipova, Anita Pugliese, Julie Ray; Gallup´s Migration Research Center, 10.12.2018



    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].


    UPOZORNENIE
    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.








    Richard Strážan

    (*1969, Bratislava) Geopolitický a spoločenský analytik dlhodobo pôsobiaci, bádajúci a študujúci vo viacerých mestách Európy a Ázie; konfrontuje korene, poznatky a vplyvy historických, filozofických a kultúrnych vied, smerov a náboženstiev na spoločnosť a jej pohyb v priebehu storočí...



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑