• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    „Ruská otrocká kultura.“ Kavárnu vytočil článek MF Dnes o demonstracích

    26-6-2019 Sputnik CZ 45 642 slov zprávy
     

    Mezi prvními, kdo se k článku Plesla vyjádřil, byl lékař, radní a zastupitel města Pardubice Vít Ulrych. Ten ve svém příspěvku uvedl fotografii zachycující celé znění článku a poté danou věc patřičně okomentoval:


    „Trapná degradace nedělní demonstrace na Letné a útok na mezigenerační solidaritu od taky novináře z holdingového tisku @mfdnes @Plesl1. ANO, človek může klesnout opravdu hluboko...“





    Ulrychovi se tak zřejmě nelíbí, jak se Plesl v článku k demonstracím vyjadřoval. Kromě toho ve svém příspěvku narážel i na hnutí ANO a premiéra Andreje Babiše, vůči kterému byly demonstrace zaměřeny. Navíc Babiš, respektive jeho kontroverzní firma Agrofert, v roce 2013 dané vydavatelství koupil.

    Pod tímto postem se tak začaly okamžitě hromadit komentáře, zda náhodou daný článek nebyl vystřižen z Rudého práva. Na to Ulrych reagoval slovy, že jde o „Rudé právo České republiky 21. století“.


    Další uživatelé pak psali, že se není čemu divit. Jiní poukazovali na „Babišův teorém: Kdo si koupil noviny, koupil si i novináře“. Ostatní pak doporučovali, že by Plesl potřeboval „proplesknout“.


    Jedna z uživatelek příspěvek okomentovala s humorem: „Cituji klasika: Sedím na WC a zatím mám vaše noviny před sebou...“


    „Ruská otrocká kultura“ a „chucpe“


    K dalším aktérům, kteří se na Twitteru k Pleslově textu vyjádřili, můžeme zařadit také Pavla Šafra. Ten působí jako šéfredaktor deníku Forum24.


    „Na tom je fascinující, jak ta zrůda věrně slouží svému majiteli za 200 tisíc měsíčně. To je na té ruské otrocké kultuře prostě úžasný, že je ty jejich lži tak dokonale prostoupí, až to vypadá, že tomu věří. Říkáme tomu Stanislavského metoda herecké práce. Plná identifikace s rolí,“ stojí v jeho postu.





    ​Uživatelé sítě k jeho výroku pak dodali, že Plesl není jediný, kdo se tak chová. „A není bohužel jediný. Těch lidí, kteří jsou schopni „za pár korun“ věrně sloužit, a né jenom jemu. Já, když vidím ty zoufalce, kteří jsou schopni dojít na úplný dno, je mi z toho... Je to bahno společnosti,“ myslí si jeden z komentujících.


    Článek neunikl ani pozornosti českého politika Mirka Topolánka.


    „To je, Jardo, opravdu chucpe,“ napsal stručně k článku.



    ​I pod jeho příspěvkem lidé psali, že už takové počínání nemůže nikoho překvapit. „Je mi smutno z MF Dnes. Kdysi to byl seriózní tisk,“ stěžují si uživatelé.


    Protivládní demonstrace


    V České republice probíhají největší demonstrace od roku 1989. Jejich organizátorem je iniciativa Milion chvilek pro demokracii, která požaduje demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové a premiéra Andreje Babiše kvůli jeho kauze Čapí hnízdo a kauze evropských dotací.



    ​Největší demonstrace proběhla v neděli na pražské Letné. Akce se zúčastnilo kolem 250 000 lidí a řada českých politiků.


    V úterý 18. června se opoziční strany ODS, Piráti, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN dohodly, že vyvolají hlasování o nedůvěře vládě. Jak uvedl předseda KDU-ČSL Marek Výborný, vláda v čele s Babišem dlouhodobě poškozuje jméno České republiky.



    Důvodem je zveřejnění předběžného návrhu auditní zprávy Evropské komise, ze které vyplývá, že Babiš má stále vliv na koncern Agrofert, jenž před dvěma lety vložil do svěřeneckých fondů. Zpráva také uvádí, že mohlo dojít k neoprávněnému čerpání evropských dotací. Pokud se to potvrdí, tak České republice hrozí, že bude muset vracet 450 milionů korun.

    Jaroslav Plesl se narodil v ruském městě Jaroslavl a v současné době působí jako český novinář a šéfredaktor deníku Mladá fronta DNES. Dříve krátce pracoval i jako šéfredaktor časopisu Týden a působil i jako redaktor v Lidových novinách, Hospodářských novinách a týdenících Euro a Reflex. Jeho manželkou byla v letech 2007-2018 známá herečka a moderátorka Laďka Něrgešová, s níž má Plesl syna Adama a dceru Medu.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑