• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Zakladatel Huawei uvedl, že se společnost dokáže vyrovnat se ztrátami, které způsobily sankce USA

    19-6-2019 Sputnik CZ 109 446 slov zprávy
     

    Prezident čínské společnosti, která je výrobcem smartphonů a zařízení pro mobilní komunikaci Huawei, potvrdil, že společnost sice bude muset v příštích dvou letech snížit výrobu, ale dodal, že se poté znovu vrátí na svou pozici a bude i nadále růst.


    „Nevidím žádný problém, jelikož na čínském trhu nedošlo k žádnému poklesu prodeje. K určitému poklesu může dojít v zahraničí, ale v nejhorším případě bude činit 40 %. Nyní pokles představuje 20 %,“ poznamenal Žen Čeng-fej a dodal: „Nyní provádíme určité úpravy ve společnosti. Podle prognóz se očekává snížení míry růstu společnosti.“



    Zakladatel Žen Čeng-fej také uvedl, že kvůli americkým sankcím nebudou prodeje společnosti v letech 2019 a 2020 růst. Dle Bloombergu tak zůstanou na úrovni zhruba kolem 100 miliard dolarů. Stejně tak se uvádí, že potenciální růst příjmů během těchto dvou let by mohl činit 30 miliard dolarů.

    „Nečekali jsme, že Spojené státy tak rezolutně zaútočí na Huawei. Neočekávali jsme, že zasáhnou náš dodavatelský řetězec v takovém měřítku, které bude blokovat nejen dodávky komponentů, ale také naši schopnost podílet se na mezinárodních organizacích. Z tohoto důvodu budou naše příjmy v letošním i příštím roce představovat zhruba 100 miliard dolarů,“ prozradil zakladatel společnosti.


    Rovněž poznamenal, že důsledky obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou budou nepředvídatelné.


    „Myslím, že obě strany utrpí,“ vyjádřil svůj pohled na věc Žen Čeng-fej a doplnil: „Nikdo nezvítězí.“



    Závěrem pak zakladatel čínské společnosti poznamenal, že se společnost bude snažit snižovat náklady na výzkum a vývoj, stejně jako se pokusí vyhnout škrtům a prodeji aktiv.

    Kauza Huawei


    Huawei, největší světový dodavatel telekomunikačních zařízení, čelí obvinění ze špionáže a krádeže komerčních informací na příkaz vlády Číny. Sama společnost tyto informace jednoznačně popírá. Úředníci americké rozvědky se také domnívají, že společnost dostává finanční prostředky od čínských vojenských a zpravodajských agentur.


    Spojené státy, Nový Zéland, Japonsko a Austrálie zakázaly Huawei účastnit se veřejných zakázek, přičemž Washington také prosazoval, aby je následovali evropští spojenci a zavedli podobná omezení.



    Agentura Reuters dříve informovala, že Google ruší obchodní spolupráci s Huawei, protože se společnost dostala na černou listinu americké vlády. Pro Huawei bude například omezen přístup k technologiím a softwarům americké korporace. Majitelé chytrých telefonů čínské společnosti nebudou získávat aktualizace operačního systému Android a nebudou moci používat aplikace jako Google Play a Gmail.

    I Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) v prosinci 2018 varoval před technologiemi společností Huawei a ZTE, které vyhodnotil jako hrozbu pro bezpečnost státu. Společnost Huawei tato nařčení odmítla a poslala dopis NÚKIB, ve kterém požaduje zrušení nebo úpravu varování před jejími technologiemi. Huawei je připravena své zájmy hájit u soudu.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑