• Vybrat den

    Duben 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Německo vytvoří vlastní hypersonické zbraně. Není vyloučeno, že se na projektu podílí další státy EU

    6-6-2019 Sputnik CZ 80 251 slov zprávy
     

    Podle Heilmiere jde o vývoj řízené rakety, jejíž rychlost přesáhne pět Machových čísel. Prototypové zbraně by měly být dokončeny v následujících třech letech. Výrobek by podle Heilmeiera měl působit proti ruským bezpilotním letadlům, „Putinovým raketám“ a „novému ruskému tanku“.


    Heilmeier uvedl, že nová zbraň má sloužit k „čistě obranným“ účelům a doplnit dnešní systémy, které dosáhly maximálních možností v boji proti novým hrozbám. Nová zbraň by se mohla stát součástí německého systému protivzdušné obrany TLVS (pozn. Tactical Air Defence System), který je v současné době vyvíjen MBDA jako náhrada za americký Patriot. V budoucnu je však možné do práce zapojit i další evropské země, které by chtěly získat vlastní hypersonické zbraně. 



    Současně hypersonické zbraně jsou aktivně vyvíjený v Rusku, Spojených státech, Číně a Indii. Avšak Rusko je dosud jedinou zemí, která již má hypersonické zbraně ve zkušební bojové službě. Do řady ruských zbraní tohoto typu, které ruský prezident Vladimir Putin představil v roce 2018, patří vysoce přesný letecký a raketový systém Kinžál a raketové komplexy Avangard a Sarmat.

    Ve Spojených státech současně probíhají testy v rámci programu Okamžitého globálního úderu (Prompt Global Strike). Jde o tzv. Advanced Hypersonic Weapon (AHW) a Hypersonic Technology Vehicle 2 (HTV-2). Kromě toho od roku 2010 probíhají testy hypersonické rakety X-51A.


    Podle otevřených zdrojů informací Čína pracuje na podobném systému, jako je ruský Avangard: DF-ZF (nebo také WU-14) a Indie rozpracovává raketový bumerang schopný dopravit hlavici k cíli a poté se vrátit na místo startu nebo na jiné určené místo pro další použití.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑