• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Právo šaría je moudré, ženy mají menší práva, protože kvůli mensesu „zapomínají“ a „nevidí“, homosexuálové jsou jako alkoholici, tvrdí šéf Muslimské unie. Co na to „demokrati“?

    31-5-2019 Svobodné Noviny 94 1019 slov zprávy
     

    Mohamed Abbas, ředitel Muslimské unie původem ze Súdánu, byl hostem Luboše Xavera Veselého v XTV.


    A z jeho úst padaly „perly“, které s demokracií mají společného asi tolik co bombardování Srbska s humanitou. Zajímavé, že politická, umělecká i mediální fronta, která má většinou plná ústa demokracie a vidí její hrozby za každým rohem od Prahy na východ, si jeho slov o ženách či homosexuálech nevšimla. Kde jsou aktivisti za LGBTXYZŽ, feministky nebo politické neziskovky konající ve jménu dobra (i kdyby to mělo být mečem)?



    Dovolil jsem si přepsat několik pro mě nejzajímavějších úryvků z celého rozhovoru, který rozhodně stojí za podívání. Celý ho můžete vidět na XTV zde.




    Ředitel Muslimské unie Mohamed Abbas  Reprofoto: XTV


    Mešity v Anglii jsou přirozené. Muslim se tam cítí jako doma


    V úvodu se Xaver Veselý zeptal Mohameda Abbase, jak se žije lidem muslimského vyznání u nás.


    „Dobře, ale složitě. Z víc ohledů. Populismus je velký problém. Já jsem teďka třeba byl v Anglii. Obrovský rozdíl. Obrovský… Pětkrát jsem byl v taxi a všech mi řekli dobrý den, bratře. Salam alejkum, bratře (poznámka autora: výrazný smích Abbáse). Jsem v obchodě, nebo ulice, které jsou všude pakistánský. Mešity všude. Člověk cítí jako doma.“


    Že se některé západní země začínají čím dál více podobat Arabskému poloostrovu, je všeobecně známé. Třeba člen legendární britské skupiny komiků Monty Python, John Cleese, si tento týden dovolil uvést na Twitteru (za což ho napadla řada uživatelů): „Před několika lety jsem zmínil, že Londýn už není více skutečně anglickým městem. Od té doby všichni mí přátelé ze zahraničí virtuálně potvrdili můj postřeh. Takže na tom musí být kus pravdy… Všiml jsem si také, že Londýn z britských měst hlasoval nejsilněji pro setrvání v Evropské unii.“



    Zda je přirozené, že v Anglii je takové množství mešit, Abbas odpověděl: „Celý svět je více náboženství. Je to přirozený, aby lidi míchali. Nebo cestovali. Vy jste také nebyli tady od začátek. Vy jste také přišli. Stěhování národy. Část severní Írán. Mohli jste být teďka v Kavkazu nebo. Tak to je příroda.“ No jo, příroda. Potvora jedna…


    Kdo je bez viny, ať hodí kamenem. Prý obdoba kamenování v křesťanství


    Dále se debata stočila k právu šaría, které Abbás schvaluje, a k (nižším) právům žen podle Koránu.


    „Právo šaría považujete za moudré?“ zeptal se také moderátor, načež Abbas odpověděl „ano“.


    „Přijde vám moudré, že šaría vybízí k domácímu násilí na ženách, pokud má manžel podezření na neposlušnost, na neloajálnost, teď čerpám z Wikipedie – rebelii nebo špatné chování?  A dokonce tam stojí psáno, že v některých zemích nesmí ženy vyjít z domu bez doprovodu manžela, bratra nebo otce a na ulici mohou jenom zahalené, to víme, a je-li žena přistižena při manželské nevěře, může být před očima své rodiny ukamenována. Přijde vám to moudré?“ pokračoval moderátor.


    „To najdete i v křesťanství i v judaismu částečně.  Kamenování, to je Ježíš říkal, kdo je z vás bez viny, ať hodí kamenem, tak to je ono,“ reagoval ředitel Muslimské unie. Tak určitě, Ježíšův výrok byl zcela jistě výzvou ke kamenování. Pan Abbas buď nemá příliš smysl pro přenesení významu (a neměl by se tak raději snažit interpretovat nic), nebo je jen prachsprostým demagogem.


    Ženy kvůli menstruaci mohou zapomínat a nevidět, proto je jejich hlas méněcenný


    „Mám pocit, že to právo šaría, které vy jste označil za moudré, je k ženám velmi nepřátelské. Už třeba ta část, kdy ženské svědectví před soudem má hodnotu poloviny mužského a dcery při dědickém řízení, cituji tady z té Wikipedie, dostávají polovinu toho, co jejich bratři,“ nenechal se ještě odbýt moderátor.


    „Jsou ženy, má stavy. A to je založené na hormony, na třeba měsíční cyklus a tak, že její percepce se můžou, někdy zapomíná třeba ňáký věci, může být psychický stav, který to nevidí. Ale já vidím, že to je trochu moudrost. Je v tom trochu moudrost, že počítá s tím, jak ten organismus člověka. Samozřejmě, kdyby dokázal, že muž třeba byl alkohol a byl svědek, tak to taky nebere jeho svědectví. Také kdyby byl nemocný a zjistilo se, že bere nějaké léky který ho uspává a není byli jistí, tak také to neplatné.“


    „Ten věc v korán říká, že… jako popisuje tak, že by měli být muž, nebo dvě ženy. Jako svědek. Kdyby jedna zapomněla, nebo kdyby jedna mýlila, tak ta druhá by ji opravila.“


    Slovo muže má podle koránu u soudu hodnotu jako slovo dvou žen. Vzhledem k hormonům a menstruačnímu cyklu mohou prý ženy zapomínat a nevidět určité věci, něco jako muži po požití alkoholu nebo léků… Mohamed Abbás je zjevně silný i v biologii. Co na to feministky a demokrati?


    Homosexuál je jako alkoholik, který si sám může vybrat, zda pít nebo nepít


    „Homosexuální styk je nelegální a v některých zemích je za to trest smrti. Přijde vám to v pořádku podle práva šaría?“ zabrousil Xaver Veselý ještě do tématu homosexuality.


    „Jako myslíte pro Čech, nebo pro jiný země?“ zeptal se (v souladu se svým uvažováním) Abbas.


    „Pro kohokoliv. Víte, já nechci rozdělovat na Čechy a Súdánce. Proto tu otázku v žádném případě nekladu takto. Protože já vnímám Súdánce jako Egypťana a Dána a tak. A tak se ptám pro kteréhokoliv člověka,“ reagoval moderátor.


    „Myslím, že homosexualita je něco, který je právem zakázaná a že to je nebezpečné pro společnost. To je můj názor,“ odpověděl Abbas a ještě dodal jednu z největších pecek: „To je jako když alkoholik, který sám on vybere pít alkohol, ale to je jeho výběr. Nevěřím, že je někdo narozený jako homosexuál. To je v jedné chvíli ten člověk vybral.“


    Na závěr bych si dovolil všeříkající citát ředitele Muslimské unie, který by se měl tesat jako odstrašující příklad pro demokratické uspořádání společnosti: „Bůh když dělal zákony, tak on viděl, jaký jsme a co je pro nás lepší.“


    Bůh s námi. Nebo možná spíše Alláh…






    Reklama
















    Loading...











    Podobné články





    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑