Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

Taková škoda! Finský hokejový tým rozbil vítězný pohár z MS v hokeji 2019

28-5-2019 Sputnik CZ 114 399 slov zprávy

V médiích se objevily informace o tom, že hokejová reprezentace z Finska, která se letos stala šampiony na mistrovství světa v daném sportu, zničila vítězný pohár. Chybí mu totiž dno.

Na daných fotografiích je vidět, že bylo dno poháru doslova vyrváno. Na dřívějších fotografií, například při předávání poháru, však dno ještě je.

Na fotografii, na které jsou zachyceni hokejisté na letišti a na které jeden z hráčů drží pohár nad hlavou, je tak jasně vidět, že pohár ztratil svou původní podobu.

Ke snímku a zničenému poháru se okamžitě začali vyjadřovat uživatelé sociálních sítí. Někteří z nich psali, že jde o znamení, že je to poslední pohár pro Finy.

Mistrovství světa hokeji 2019

Letošní šampionát se konal na Slovensku. Skončil v neděli, kdy se v posledním finálovém zápase, jenž začal v 20.15 hod, utkaly týmy Kanady a Finska. Nyní už není žádným tajemstvím, že zlatá medaile letos putovala na sever.

I když se rozhodovalo mezi dvěma nadějnými týmy, nakonec si první místo vybojovalo Finsko. To porazilo Kanadu 3:1.

​Nutno poznamenat, že se oba týmy na letošním turnaji již utkaly. A to hned v úvodu mistrovství, kdy ze zápasu vítězně vyšli Finové, opět s výsledkem 3:1.

​Je tak vidět, že seveřané letos na mistrovství opravdu váleli, a to i přesto, že ve skupině nečekaně prohráli s Německem. Jinak tento finský tým, který se skládá z celé řady nováčků, na MS v hokeji předvedl úžasné výkony. Dokonce ve čtvrtfinále vyřadil i obhájce titulu ze Švédska (5:4 pp) a hvězdné Rusy v semifinále (1:0). Bratislava je pro Finy navíc šťastným místem, jelikož zde v roce 2011 získali titul mistrů světa.

Kanada byla již od počátku šampionátu favorizovaným týmem. Kanadští hokejisté se o další zlato snažili již třetí rok. Výkony Kanady na Slovensku by se daly shrnout vzestupnou tendencí. Ve čtvrtfinále se Švýcarskem se Kanaďané pořádně zapotili (3:2 pp), ale zato v semifinále dali co proto českému týmu (5:1).

Třetí místo si na mistrovství letos vysloužilo Rusko. To v neděli odpoledne zvítězilo nad Českem 3:2. O výhře rozhodly samostatné nájezdy. Češi se tak museli spokojit se čtvrtým místem a domů se vraceli opět bez medaile.

Češi naposledy medaili z MS přivezli v roce 2012. Tehdy slavili bronz na turnaji ve Švédsku a Finsku. Od té doby čeští hokejisté dvakrát prohráli bitvu o třetí místo v Minsku a Praze.