• Vybrat den

Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

Boj o zlato na MS v hokeji 2019 skončil! Mistry světa se stali Finové s výsledkem 3:1

26-5-2019 Sputnik CZ 89 209 slov zprávy

Šampionát v hokeji 2019 již zná svého vítěze. Rozhodovalo se mezi dvěma nadějnými týmy, ale nakonec si první místo vybojovalo Finsko. To porazilo Kanadu 3:1.

Nutno poznamenat, že se oba týmy letos na turnaji již utkaly. A to hned v úvodu mistrovství, kdy ze zápasu vítězně vyšli Finové, opět s výsledkem 3:1.

Seveřané letos na mistrovství válí, a to i pžesto, že ve skupině nečekaně prohráli s Německem. Jinak finský tým, který se skládá z celé řady nováčků, na MS v hokeji předvádí úžasné výkony. Dokonce ve čtvrtfinále vyřadili i obhájce titulu ze Švédska (5:4 pp) a hvězdné Rusy v semifinále (1:0). Bratislava je pro Finy navíc šťastným místem, jelikož zde v roce 2011 získali titul mistrů světa.

Kanada je již od počátku šampionátu favorizovaným týmem. Kanadští hokejisté se snaží o další zlato již třetí rok. Výkony Kanady na Slovensku by se daly shrnout vzestupnou tendencí. Ve čtvrtfinále se Švýcarskem se Kanaďané pořádně zapotili (3:2 pp), ale zato v semifinále dali co proto českému týmu (5:1).

Třetí místo si na letošním mistrovství vysloužilo Rusko, které dnes zvítězilo nad Českem 3:2. O výhře rozhodly samostatné nájezdy. Česko se tak muselo spokojit se čtvrtým místem a domů se vrací bez medaile.