• Vybrat den

Duben 2024
    Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

Karolína Plíšková triumfovala na turnaji v Římě! S výsledky 6:3 a 6:4 se stane světovou dvojkou

19-5-2019 Sputnik CZ 50 266 slov zprávy

Plíšková ve finále nad svou soupeřkou zvítězila 6:3 a 6:4. Znamená to, že si připsala svůj třináctý a v letošní sezóně již druhý titul. Díky tomu, co tenistka předvedla, se v žebříčku posune na druhé místo světa.

Už samotný vstup do utkání dopadl pro Plíškovou fantasticky, jelikož vzala úvodní podání své soupeřky a dostala se do vedení 3:0. Tenistce se skvěle vydařilo zejména první podání a také return, díky čemuž mohla svou soupeřku držet pod tlakem.

Česká kráska za stavu 5:2 vypracovala dva setboly. Ty však nedokázala využít. Zásadní chvíle ale přišla v následují hře. Právě zde totiž lounské rodačce poprvé v zápase přestal vycházet servis, a tak se Britka Kontaová dostala k prvnímu brejkbolu.

Britka měla hru sice velmi dobře rozehranou, nicméně výměnu zakončila pouhým úderem do pásky. Plíšková vycítila příležitost a své šance se už nevzdala.

Tenistka vyhrála první set 6:3 za 37 minut a vedla 1:0.

Česká sportovkyně dokázala ovládnout i druhý set. Hned na úvod měla Plíšková brejkovou šanci, ale Kontaová se s tím dokázala poprat. Nutno zmínit, že česká dvojka působila na kurtu celkově lepším dojmem a méně chybovala.

Dokonce se jí za stavu 3:3 podařilo ve druhém setu prolomit servis své soupeřky a výhra byla téměř na dosah. Nakonec danou sadu vyhrála 6:4. Plíšková se tak nyní může pochlubit svým třináctým titulem v kariéře.

„Byl to skvělý týden, prošla jsem si pár těžkými zápasy a jsem nadšená, že jsem to mohla dneska takhle krásně dokončit,“ shrnula Plíšková při slavnostním ceremoniálu celý týden. „Hrála jsem tady první finále a doufám, že nebylo poslední,“ dodala závěrem.