• Vybrat den

    Duben 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Překvapivě častý důvod, proč ženy odmítají sex. Týká se i vás? Nejste zdaleka jediná

    18-5-2019 Sputnik CZ 55 305 slov zprávy
     

    Již dříve agentura STEM/MARK pro marketingové výzkumy realizovala celorepublikový průzkum sexuálního chování a spokojenosti. V něm zjistila, že nejčastější výmluvou Čechů, a to u obou pohlaví, je únava. Nyní se však objevil problém, o kterém se příliš nehovoří.


    Téměř polovina žen trpí syndromem dráždivého tračníku (IBS), což je choroba klasifikovaná jako jedna z funkčních gastrointestinálních poruch, uvádí portál. To následně vede k tomu, že problémy jako je nadýmání a zácpa značně zhoršují sexuální život partnerů. 


    „Rozpaky kvůli plynatosti jsou zkrátka kulturní záležitostí. Ve skutečnosti je to tak, že většina lidí tají své střevní problémy aspoň tři měsíce po seznámení. Podle našich zjištění asi sedm procent jedinců toto tajemství udržuje déle než rok,“ vysvětluje Simon Smale, gastroenterolog z Výukové nemocnice v britském Yorku.



    Podle nové studie portálu Healthista se až 41 % žen potýká se symptomy syndromu dráždivého tračníku. Vyplynulo to z ankety, které se zúčastnilo 1600 britských žen ve věku 25 až 65 let. Jde o funkční poruchu hybnosti tlustého střeva, která se projevuje zácpou či průjmem, nadýmáním, kolikovými bolestmi břicha, pocitem tlaku, plnosti a kručením v břiše. 

    „Výsledkem je, že se dotyčné často obávají dopadu střevních symptomů na partnerské vztahy. A není se čemu divit. My všichni usilujeme o jakýsi intimní vztah a pro ženy je myšlenka, že mohou během intimních chvilek ztratit kontrolu nad svými střevy, velmi stresující,“ dodává.


    Co dělat v takové situaci?


    Gastroenterolog radí, že největší hrozbu představují šumivé nápoje, kofein a alkohol. Pro zmírnění projevů nadýmání a zácpy by si ženy měly dát, ideálně tak dvě hodiny před plánovanou milostnou schůzkou, semínka fenyklu se sklenkou teplé vody. 


    „Cvičení, které vás zbaví dechu, jako je třeba běhání nebo rychlá chůze prováděná půl hodiny několikrát týdně, jednoznačně napomáhá lepší funkci střev,“ radí dál Simon Smale.


    Přidejte k tomu pravidelnost v jídle a vyhýbejte se cibuli, čočce, žitu, zelí, brokolici, růžičkové kapustě, fazolím a sušenému ovoci.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑