• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Na soukromých zahraničních účtech je nyní přes tisíc miliard dolarů vyvedených z Ruska

    11-5-2019 ePortál 71 459 slov zprávy
     
    rusko




    Michail Poljakov


    14. dubna 2019


    Bylo spočteno, kolik prostředků zůstalo ve státních fondech různých zemí vytvořených ze zisků z ropy. Čísla jsou v miliardách dolarů:



    • Spojené arabské emiráty – 1157;

    • Norsko – 1054;

    • Saúdská Arábie – 804;

    • Kuvajt – 592;

    • Katar -320.


    Rusko je málem na posledním místě se svými ubohými 59 miliardami. Jenomže peníze se nevypařily. Na soukromých zahraničních účtech je nyní přes tisíc miliard USD vyvedených z Ruska.


    Ostatní země se starají o vlastní obyvatele, jen Rusko se postaralo pouze o několik výjimečných lidí – oligarchů a úředníků. Vždyť přece jejich děti potřebují kvalitní vzdělání, jen pro ně je potřebné dobře se živit a oblékat.


    Výsledkem je, že v Norsku je průměrná penze 2,5 tisíce  dolarů a v Rusku mají staří lidé žít za 200, přičemž je snaha dávat tyto peníze co nejmenšímu počtu osob, takže se odsouvá věk odchodu do důchodu.


    Ruský lid je štědrý k tomu, koho má rád: K vynikajícím oligarchům, k úředníkům šplhajícím vzhůru po žebříčku blahobytu, lidem v zábavním průmyslu a dalším nejlepším synům vlasti. Dalo by se tedy očekávat, že ti budou prokazovat neméně upřímné city, případně i něco navíc, když se jim tak pohodlně sedí a žije na ramenou toho na světě nejlaskavějšího lidu. Jenže je to naopak.


    Některé celebrity nepokrytě vystupují proti ruskému lidu, například bývalá baletka Voločkovová nebo předseda vlády Medveděv, který učitelům nespokojeným s platy radí, aby začali místo vyučování podnikat. To je odsouzeníhodné. Za vším tím je obecné přesvědčení mocných a bohatých o tom, že chudí a bezprávní jsou si svými potížemi vinni sami. Jak je možné, že úředníci a pracovníci kultury nechápou čím a jak žije lid, že někde není práce, že existují chudé regiony, že někde, třeba ve státním zdravotnictví určil stát zaměstnancům nízké mzdy. Kde se bere to, že elitáři jsou doslova postižení slepotou?


    Obviňujíce lid se tak vláda majetných sama zbavuje viny. Říká se tomu viktimizace obětí. Například když znásilněné děvče je samo označováno za vinnou, prý se vyzývavě oblékala. Nebo když někoho obelstil šejdíř, tak prý ten postižený neměl být důvěřivý.


    U ruské věrchušky je důvod viktimizace obětí dvojí – je to přiznání vlastní bezmoci v boji se zlem a soustavné přezírání společnosti. Za 30 let nedokázala vláda vybudovat prosperující společnost. Neexistuje vynikající svět vědy, kvalitní zdravotnictví, dobré vzdělání přístupné všem jednotlivcům, v provinciích nejsou cesty, ztrácejí se vesnice, nejlepší mozky utíkají na Západ. Vinu mají úředníci nebo oligarchové, kteří Rusko okradli o miliardy. Ti si ale vinu za chudobu lidu nekladou. Honosí se značkovým oblečením, vyznají se v druzích koňaků a pořizují ženám drahé dary. Těmi byla země okradena.


    Život nakonec tyto parazity donutí pochopit prostého člověka. Potom nebude potřeba jejich soucit  ke zbídačeným, ale přiznání a soupisy majetků.


    Převzato z Publizist.ru


    Outsidermedia







    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑