• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Obama a Clintonová se modlili za „Velikonočníky“ či „uctívače Velikonoc“ na Srí Lance, na Novém Zélandu však za muslimy.

    2-5-2019 Svobodné Noviny 81 771 slov zprávy
     

    Proč ne za „uctívače ramadánu“?


    Nedávné teroristické útoky muslimských teroristů na kostely a hotely na Srí Lance přinesly zajímavé kondolenční tweety některých – zejména severoamerických – politických elit. V těch se Barack Hussein Obama, Hilary Clintonová a další politici modlili za „Easter worshippers“, tedy za někoho jako „uctívače“ či „ctitele Velikonoc“, „věřící ve Velikonoce“ nebo novotvarem mého kamaráda Marka M. za „Velikonočníky“. Tento patvar, který náhodou zvolila na Twitteru řada kondolujících elitářů, je přitom Googlu až do osudného okamžiku prakticky neznámý. To je náhodička.



    Slova jako „křesťanství“ nebo „křesťan“ zřejmě u progresivistů začínají být v klatbě. Když už, tak křesťané jsou spíše než uctívači či věřící ve Velikonoce uctívači či věřícími v Ježíše Krista (nebo Boha). Alespoň soudě dle mých ne příliš hlubokých znalostí křesťanství. Mně osobně tedy připadá výše zmíněný pojem „Easter worshippers“ záměrně hanlivý.




    Politici a jejich Easter worshippers @newtgingrich / Twitter


    „Velikonočníci“ na Googlu před Srí Lankou? Prakticky beze zmínky


    Pro zajímavost jsem si zadal do strýčka Googlu vyhledaní slovního spojení „Easter worshipper“ od roku 2014 do března 2019. Výsledek? Nenašlo mi to prakticky ani jedno toto konkrétního spojení v článcích na prvních několika stranách vyhledávače.


    Minimálně překvapivé, že pak v době teroristických útoků na kostely a hotely na Srí Lance toto slovní spojení využilo několik severoamerických politiků v čele s bývalým americkým prezidentem Barackem Husseinem Obamou a Hillary Clintonovou.


    Dále jsem se podíval na soustrastné tweety Obamy a Clintonové z doby útoků na mešity v novozélandském Christchurch. Čekal bych, že tito dva politici budou myšlenkami s „uctívači“ či „ctiteli ramadánu“ nebo „íd al-adhá“. (Ne)Překvapivě však ne. Soucítí s muslimy a muslimskou komunitou. Přinejmenším zvláštní dvojí metr, nemyslíte?




    Barack Hussein Obama a Hillary Clintonová
    @gProvenzale / Twitter


    Hillary Clinton k terorismu na Novém Zélandu a na Srí Lance:


    „Mé srdce se láme pro Nový Zéland a globální muslimskou komunitu. Musíme nadále bojovat s udržováním a normalizací islamofobie a rasismu ve všech jejich formách. Bílí rasističtí teroristé musí být odsouzeni všemi vůdci všude. Jejich vražedná nenávist musí být zastavena.“



    „V tento pro mnoho vyznání svatý víkend musíme zůstat jednotní proti nenávisti a násilí. Modlím se za každého, kdo byl zasažen dnešními strašlivými útoky proti ‚Velikonočníkům / věřícím ve Velikonoce / uctívačům Velikonoc‘ (Easter worshippers) a cestovatelům na Srí Lance.“



    Barack Hussein Obama k terorismu na Novém Zélandu a na Srí Lance:


    „Michelle a já posíláme naši soustrast lidem na Novém Zélandu. Truchlíme s vámi a s muslimskou komunitou. Všichni se musíme postavit proti nenávisti ve všech jejich formách.“



    „Útoky proti turistům a ‚Velikonočníkům / věřícím ve Velikonoce / uctívačům Velikonoc‘ na Srí Lance jsou útokem proti humanitě. V den věnovaný lásce, vykoupení a obnově se modlíme za oběti a zůstáváme s lidmi Srí Lanky.“



    Náhoda? Stejný metr? Nebo diskriminace a evidentní tendenčnost ve prospěch jedné z „mírumilovných“ skupin? Nebo u Clintonové („bílí rasističtí teroristé…“) dokonce až rasismus? Ponechávám na vašem uvážení.







    Reklama
















    Loading...











    Podobné články





    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑