• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Rusko se zavázalo, že bude reagovat na rostoucí agresi NATO v Černém moři

    16-4-2019 Svobodné Noviny 39 359 slov zprávy
     

    Ruští představitelé reagovali tvrdě na nové zprávy o zvýšených aktivitách NATO v oblasti Černého moře.


    Nárůst činnosti NATO v Černém moři zhoršuje regionální stabilitu a Moskva bude důsledně reagovat, slíbil ruský náměstek ministra zahraničí Alexander Gruško.



    „Samozřejmě přijmeme veškerá nezbytná opatření, abychom se vyhnuli hrozbám spojeným se zvýšenými aktivitami NATO v tomto regionu,“ uvedl.


    Gruško zdůraznil, že bezpečnost v regionu „by měla být zajištěna především prostřednictvím spolupráce se zeměmi Černého moře.“


    Ruské systémy S-400 jsou jedním z nejsilnějších protiletadlových obranných systémů na světě. Pro Moskvu jsou „bestsellerem“, zatímco pro NATO představují „skutečnou noční můru,“ tvrdí novinář Gernot Kramper ve svém článku v německém časopise Stern.


    „Spojené státy dlouhodobě ovládaly globální vzdušný prostor, nicméně S-400 se stává nebezpečným i pro neviditelná letadla. Jeho vlastnosti, jak při odhalování cílů, tak z hlediska dosahu, jsou působivé “, uvádí Kramper.


    Přesné charakteristiky systému jsou západním zemím neznámé. Zároveň, pochybnosti o schopnosti těchto systémů vypořádat se s „neviditelnými“ stíhačkami byly roztříštěny po zakoupení S-400 Tureckem a dalšími zeměmi.


    „Přítomnost pouze jedné ruské divize v Sýrii vedla k tomu, že západní letouny již nemohly ovládat vzdušný prostor Sýrie, nebo by každý bojový let byl nepředvídatelný,“ uvedl autor.


    Kromě toho, nákup S-400 se ukázal být výhodnější pro Turecko, než nákup amerických systémů Patriot.


    „S-400 je považován za pokročilejší systém než je systém Patriot a je také téměř dvakrát levnější,“ uvedl Kramper.


    Jednání mezi Tureckem a Ruskem o nákupu systémů S-400 začala v roce 2016. V roce 2017 Moskva potvrdila, že obě strany smlouvu podepsaly.


    Spojené státy se stále snaží zabránit dodávce S-400 do Turecka. Hrozí sankcemi a opakovaně říkají, že mohou prodloužit nebo zrušit proces prodeje svých stíhaček F-35.


    Ankara však nadále tvrdí, že se nezastaví v plánech koupit tyto ruské protiletadlové systémy.






    Reklama
















    Loading...











    Podobné články





    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑