• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    David Rockefeller potvrzuje konspirační teorie o Novém světovém řádu a je na to hrdý

    24-2-2019 AC24 50 703 slov zprávy
     

    Jedna z nich je vytvoření takzvaného Novém světového řádu, podle kterého by skupina složená ze světových „elit“ včetně Davida, měla dojit systém pro obohacení sebe samých a svých přátel, včetně konspirátorů proti Spojeným státům. 

    Mimo jiné byli nařknuti za založení společností jako například Trilatelární komise nebo Klub Bilderberg, aby pomohli svým zájmům na národní i světové úrovni. 

    Jejich cílem je stvoření mezinárodního světového řádu vedený a kontrolovaný západními státy, který by jednal o globálních problémech. Ačkoli jméno Rockefeller stále nese určité pozlátko, už to není, co bývalo.

    The Independent píše:

    David, patriarcha rodiny a zaniklého WASP establishmentu, oslavil své sté narozeniny. Poslední dobou se v pořadí zazobanců umisťuje celkem nízko – časopis Forbes ho umístil na 603. místo s majetkem odhadovaným na „pouhých“ 3,2 miliard dolarů. Dokonce i celkový rodinný majetek je odhadován na celkem skromných deset miliard dolarů – což stačí na flotily jachet, soukromých tryskáčů a pár rodinných sídel západním centru Londýna, nicméně na jmění Johna D. Rockefellera nestačí. Když „Senior, zakladatel ropné společnosti Standard Oil a uchazeč o místo nejbohatšího člověka na světě v roce 1937 zemřel, jeho jmění se odhadovalo na výši 1,5% amerického HDP, což by dnes bylo asi 250 miliard dolarů.

    David Rockefeller se vypracoval na poli obchodu, vysokého finančnictví a mezinárodní diplomacie. Nikdy nezískal politický úřad, nicméně ve svých nejlepších časech, tedy v sedmdesátých a osmdesátých letech, se znal se všemi důležitými světovými politiky. Částečně mu jeho postavení zajišťovala pozice prezidenta banky Chase Manhattan, ze které chtěl David učinit globální instituci, částečně to bylo jednoduše proto, že byl Rockefeller. „Nosit tohle jméno může být výhoda,“ řekl jednou. „Lidé jsou ochotnější zvedat telefony.“ Své jistě také udělala jeho opěvovaná kariéra amerického špiona v Evropě během války mezi lety 1943 a 1945.

    David byl odjakživa zapáleným internacionalistou, natolik zapáleným, že v roce 1973 založil tzv. Trilatelární komisi za účasti vlivných osobností západu a brzy se tak stal předmětem konspiračních teorií. 

    Dnes je velký rozruch okolo tajemné Skupiny Bilderberg, což si však nezadá s podezřeními okolo Trilaterální komise. Pro pravici představovala kabalistickou buňku operující jako globální vláda; levice v ní spatřovala klub boháčů, který volný trh stavěl nad vše ostatní. David tak byl obviněn, že v tomto hnutí hraje hlavní roli – a on sám si v těchto obviněních liboval.

    To vše má ale i stinné stránky. Říká se, že David Rockefeller nikdy nepotkal diktátora, který by se mu nelíbil. Konkrétně v roce 1979 zapracoval se svým přítelem Henrym Kissingerem na prezidentu Jimmym Carterovi, aby povolil jejich příteli, íránskému šáhovi, léčbu rakoviny na americkém území. Výsledkem bylo obsazení teheránské ambasády a rozvrat vztahů s Íránem, který trvá dodnes.

    Fascinující je však i Davidův vztah k jeho bratru Nelsonovi. Jeho nejstarší sourozenec byl výbušný, divoce ambiciózní sukničkář. David byl jako dítě uzavřený samotář s vášní pro sbírání brouků. Vyrostl ve zdvořilého nekonfliktního muže, který nade vše nesnáší skandály a není tedy žádným překvapením, že se tito dva rozkmotřili, zejména po tom, co se Nelson rozvedl a následně znovu oženil se svou milenkou Happy Murphyovou v roce 1963. Byl to skandál, který pravděpodobně zmařil jeho prezidentské plány. 

    Z Davida se pomalu stala hlava rodiny ještě před Nelsonovou smrtí. Jeho filantropie pomáhala jeho veřejnému profilu: odhaduje se, že za svůj život rozdal před 900 milionů dolarů, včetně 79 milionů za minulý rok. V roce 2002 se stal prvním Rockefellerem, který sepsal vlastní autobiografii s jednoduchým názvem Memoáry (Memoirs).

    „Někteří dokonce věří tomu, že jsme součástí tajného spiknutí, které údajně operuje proti zájmům USA, mě a moji rodinu označují za „internacionalisty“ a obviňují nás, že konspirujeme s jinými lidmi po celém světě, abychom vybudovali novou úplnější globální politickou a hospodářskou strukturu – prostě nový svět, chcete-li. Je-li to obžaloba, pak jsem vinen, a jsem na to hrdý.“

    Nakonec je však David Rockefeller připomínkou, že i ty nejmocnější dynastie čeká pád. Rockefellerové byli před Kennedyovými americkou královskou rodinou. Poslední Rockefeller, který vykonával politickou funkci, Davidův synovec Jay, minulý rok odešel ze svého křesla v Senátu v Západní Virginii. Z Kennedyových se pomalu stává historie a stejný osud čeká i Bushe a Clintony. Mladší příslušníci klanu Rockefellerů se vydali vlastními cestami. Většina má vlastní živnost a někteří si dokonce změnili jméno. Být Rockefellerem už zkrátka není, co bývalo.

    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑