• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Roček: Spor o plot/zeď jako signál občanské války

    23-2-2019 První Zprávy 45 584 slov zprávy
     

    23. února 2019 - 11:04



    Tím sponzory demokratů odstřihli od zajímavých prezidentsky zaštítěných koryt.



    Kdyby šéfem Bílého domu byl demokrat Donald Trump a ne republikán Donald Trump neměli by tzv. demokrati nic proti stavbě zdi na mexické hranici, upozorňuje v komentáři František Roček.



    Historie stará již mnoho let



    Boj proti stavbě hraniční zdi či plotu nemá ni společného s nějakými lidskými právy. Jde pouze o politickou válku demokratů. Je to směšné, protože opatření na mexické hranici začala již v 90. letech 20. století za demokratického prezidenta Billa Clintona, a nikdo tyto aktivity nezrušil. Výstavba zdi je omezena jen omezenými finančními prostředky. Takže, demokratická hysterie je prostě jenom truc.



    Stavba zdi byla iniciována již zákonem z 26. 10. 2006 a počítala v této fázi až s 1 125 km plotu. Zatím bylo postaveno 1 048,8 km a nikdo se tomu nedivil. Na stavbu bylo spotřebována např. 120 000 tun oceli. Stavba více nepokročila, lakomý Kongres uvolnil jenom 1,2 miliardy dolarů místo 6 miliard. Z celkové délky 3 201 km je zatím postaven plot na třetině hranice.



    Proto Trump jenom pokračuje v tom, co je dlouhodobý cílem americké administrativy. Bohužel, tyto reálné informace se objevují v českém tisku jenom sporadicky.



    Kecy o ničem



    Většina informací, které i přečteme, představují jenom momentální kecy o tom, jestli je či není zeď či plot podle nějakého tajtrlíka cool.



    Např. 20. 2. 2019 jsme se mohli dozvědět, že 16 amerických států je v soudním sporu se šéfem Bílého domu Donaldem Trumpem za prezidentovo rozhodnutí vyhlásit stav nouze, aby mohl obejít nesouhlas Kongresu a zajistit si peníze na výstavbu zdi na jižní hranici USA.



    Žaloby podávají demokratičtí blbečkové ze států: Kalifornie, Colorado, Connecticut, Delaware, Havaj, Illinois, Maine, Maryland, Michigan, Minnesota, Nevada, New Jersey, Nové Mexiko, New York, Oregon a Virginie. Prakticky všechny mají guvernéry z řad opozičních demokratů – výjimkou je Maryland, kde je demokratem generální prokurátor státu.



    V jednom článku jsem např. četl, že „obecné tvrzení, že přistěhovalci zvyšují zločinnost neobstojí ve světle vládních statistik.“





    Jenže, v jediném podrobném faktografickém článku, který jsem objevil, o problému pohraničního plotu „Trumpova zeď – Zlepšení ochrany americko-mexické hranice“ (časopis ATM č.4/2017, str.24-26) je např. uvedeno: Podle informací z roku 2013 amerického ministerstva spravedlnosti z 61 529 federálními orgány vyšetřovaných zločinů bylo 24 746 (více než 40 %) spácháno ve státech Arizona, Nové Mexiko, Texas a Kalifornie, které přímo sousedí s Mexikem. Z velké části to měli na svědomí ilegální migranti. Např. v oblasti drog podle informací z roku 2014 se nelegálové na tom podíleli ze 75 %. A z tohoto počtu 54 % byli Mexičané. Tolik informace z časopisu ATM.



    Další polopravda z našeho tisku: „Pohraniční obranná zeď by dle všeho omezila pašování nelegálních drog a osob za účelem prostituce: 80 až 90 procent heroinu, kokainu, pervitinu a fentanylu je však zabavováno na oficiálních hraničních přechodech.“



    Tato informace říká jenom to, že většinu drog odhalili na místech, kde byla největší koncentrace lidí, kteří museli projít a projet kolem policistů a celníků. Informace neříká nic o tom kolik drog mohlo uniknout přes volnou hranici. Kvůli dlouhé a těžko uhlídatelné hranici. Celní a pohraniční služba může provádět kontroly vozidel a lidí až do vzdálenosti 160 km od hranice.



    V roce 2016 bylo na jižní hranici s Mexikem zadrženo 408 870 nelegálů. Není to snad podobná invaze jako u nás ze Středomoří do Evropy?



    Skutečně plot či zeď by byly k ničemu? Již v předvolebním boji Trump říkal, že chce na mexické hranici dokončit dílo svých předchůdců. Nic více. Co je na tom špatného?



    (rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)







    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑