Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

Česká biatlonová kometa Markéta Davidová opět na bedně! V Kanadě bere stříbro

7-2-2019 Sputnik CZ 245 236 slov zprávy

Kvůli mrazivému počasí pořadatelé Světového poháru v biatlon v Canmore museli upravit závodní plán a ženy vyrazily na zkrácený vytrvalostní závod na 12,5 kilometrů.

Markéta Davidová vyrazila se startovním číslem 19 a od úvodní střelecké položky se držela v čele závodu.

Na střeleckých položkách si česká biatlonistka hlídala každou ránu a vyčistila všech 20 terčů. Pomalejší střelbu doháněla během na trati. V rychlosti střelby Davidová skončila uprostřed startovního pole, ale sedmý běžecký čas mladou biatlonistku držel na čele.

Od úvodních metrů bojovala hlavně s Italkou Lisou Vittozziovou, kterou nakonec v cíli překonala o 11 sekund.

Markéta Davidová se dalšího vítězství však nedočkala, i přes jednu chybu na střelbě dokázala Norka Tiril Eckoffová Češku porazit o deset sekund.

Zkrácený vytrvalostní závod odjeli i muži. Z českých můžu se 12. místem blýskl Tomáš Krupčík. Další z Čechů už zůstali v pole poražených a nebodovali. Michal Krčmář skončil 49., Michal Šlesingr 64. a Adam Václavík 77.

Zítra jsou na pořadu štafety.

Davidová pro Českou republiku získala v Canmore historicky druhé pódiové umístění. V roce 2016 získala v závodu s hromadným startem Gabriela Koukalová třetí místo.

Markéta Davidová zažívá úspěšné období, při poslední etapě Světového poháru v italské Anterselvě vybojovala první vítězství, když vyhrála o necelé dvě vteřiny. Před Davidovou si naposledy český biatlonista připsal vítězství ve Světovém poháru v únoru 2017, kdy se na nejvyšší stupínek postavila Gabriela Soukalová.