Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

Remíza v obřím slalomu! Slovenská sjezdařka Vlhová vyhrála další závod

1-2-2019 Sputnik CZ 48 207 slov zprávy

Závody ve Slovinsku komplikuje déšť, ačkoliv nejlepší lyžařky měly trať ještě pevnou. Vlhová se startovním číslem 7 za druhým mezičasem v prvním kole chybovala a nakonec na vedoucí Shiffrinovou ztratila půl sekundy.

„Nejelo se mi špatně, ale myslím, že střední pasáž jsem neměla moc dobrou. Cítila jsem, že jsem v některých místech hranila. I když jsem někde byla pomalejší, snažila jsem se jet. Podklad je dobrý, protože je velmi ledový, doufám, že vydrží do druhého kola," řekla slovenská reprezentantka po prvním kole.

Vlhová ve druhém kole zabojovala a stáhla náskok Shiffrinové z prvního kola. Pro 23letou Vlhovou je to druhé vítězství v obřím slalomu v SP. Poprvé vyhrála před měsícem v rakouském Semmeringu, zároveň je to její 22. umístění na stupních vítězů.

„S Mikaelou celou sezónu svádíme těsné souboje a dneska jsme si to poprvé rozdělily. Je to výborné pro nás obě, mám z toho velkou radost," oznámila Vlhová v první reakci po závodě.

Jediná česká zástupkyně Gabriela Capová první kolo dokončila s mankem 7,70 sekundy a byla 59 ze 72 lyžařek, 11 jich nedokončilo ani první kolo.

V pondělí ve švédském Åre úvodními tréninky začíná mistrovství světa v alpském lyžování, na kterém se představí i dvojnásobná olympijská šampionka Ester Ledecká.