• Vybrat den

Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

Plíšková utekla Williamsové z lopaty! Boj zvládla vítězně a v Austrálii je v semifinále

23-1-2019 Sputnik CZ 79 205 slov zprávy

Obě tenistky do utkání nevstoupily špatně, Williamsová se snažila Plíškovou dostat do obrany, ta se ale nedala! Už ve třetí hře Plíšková poprvé získala podání soupeřky a naopak si všechna svá podání udržela a první set získala 6:4.

Ve druhém setu se do toho Williamsová více opřela a agresivními údery nutila Plíškovou k výborné obraně. Plíšková dokonce Američance vzala podruhé v zápase podání a vedla 3:2. Williamsová ale poprvé v zápase prolomila servis Plíškové a vyrovnala. O osudu setu rozhodla 10. hra, kterou vyhrála Williamsová a tím vyrovnala 1:1 na sety.

Třetí set vypadal na debakl Plíškové! Prohrávala už 1:5 a mohla zápas při svém podání rozhodnout, Plíšková ale odvrátila mečbol a zrodil se drtící obrat české hvězdy Plíškové. Všechny ostatní hry vyhrála Plíšková nehledě na další tři mečboly Williamsové. Karolína Plíšková porazila Serenu Williamsovou 7:5 ve třetím setu a 2:1 na sety.

Serena Williamsová v Austrálii pobavila před zápasem s Rumunkou Halepovou, kdy asi „zapomněla", že není světovou jedničkou a vyšla na kurt dříve.

Do semifinále Australian Open se dostala i Petra Kvitová, dvě Češky jsou v grandslamovém semifinále poprvé od Wimbledonu 2014, kdy nakonec Kvitová celý turnaj vyhrála. Obě české semifinále jsou na programu ve čtvrtek ráno.