• Vybrat den

Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

Triumf slovenského biatlonu. Anastasia Kuzminová a Paulína Fialková načisto ovládli závody

23-12-2018 Sputnik CZ 118 257 slov zprávy

Slovenské sportovkyně Anastasia Kuzminová a Paulína Fialková obsadili první dvě místa v závodech s hromadným startem 3. kola Světového poháru. Na 12,5 km trati zvítězila Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková skončila druhá, třetí místo obsadila Anais Chevalierová z Francie.

Slovenský biatlon vkládal velké naděje do svých sportovkyň. Rtuť teploměru klesla na 4 stupně, sníh byl měkký, hůře se běželo, ale divácká kulisa hnala všech 30 startujících vpřed a dodávala jim energii.

Přesně 20 výstřelů začaly ukrajovat biatlonistky na první střelnici v téměř ideálních bezvětrných podmínkách. Kuzminová si 150 metrů navíc připsala na čtvrtém terči, ale Fialková byla bezchybná a zařadila se na 3. příčku. Když 10 žen odstřílelo bezchybně, Kuzminová byla na 16. přičce, 26,8 sekundy za vedoucí Wiererovou.

Ve druhé střelbě vleže byly slovenské biatlonistky stoprocentní, vedla Wiererová před Fialkovou (+0,6), Kuzminová byla 6. (+13,3).

Třetí střelbu, stojkovou, začala jako první Kuzminová a hned za ní P. Fialková. Kuzminová měla pevnou ruku, P. Fialková minula pátý terč, na mezičase vedla Wiererová před Kuzminovou (+4,5), pátá byla P. Fialková (+29,1).

V závěrečné střelbě se už mířilo na vítězství nebo na medailové umístění, před ní měla Kuzminová náskok na čele před Wiererovou 14,8 sekundy. P. Fialková byla třetí (+27,5). Ve vzájemném souboji netrefila Kuzminová první terč, Wiererová druhý, stejně jako P. Fialková, na mezičase bylo pořadí — Kuzminová, Wiererová (+0,7), P. Fialková (+17,4) a Chevalierová (+21,9).

Ve finiši vládla běžecky perfektní Kuzminová, která si připsala 14. vítězství v kariéře, vybičovala se také Paulína Fialková s pátým pódiovým umístěním.