• Vybrat den

Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

Nadějný začátek, ale zase porážka. Slabí Češi nestačili ani na Švédy a končí opět poslední

16-12-2018 Sputnik CZ 58 462 slov zprávy

Po včerejším výprasku od Rusů se česká reprezentace postavila Švédsku, se kterým si to na přímo rozdala o poslední místo na turnaji Channel One Cup. Češi nastoupili se změnami v sestavě, trenér Říha do brány postavil vítkovického Bartošáka.

Češi dnešní zápas začali o poznání lépe než včera s Ruskem. Vypracovali si úvodní tlak i několik nadějných šancí. A jak se včera skončilo, tak se dnes začalo. V čase 2:07 Češi faulovali a poskytli Švédsku první přesilovku. Češi ji naštěstí zvládli, je pravda, že švédské přesilovky nejsou ruské… V čase 8:43 si první přesilovku zahráli i Češi. Naši si tlak sice vytvořilo, ale ke gólu bylo v přesilovce daleko. Góóól, Češi se dostali do vedení. V čase 13:29 skóre střelou mezi betony Johanssona otevřel Tomáš Zohorna. Diváky v hale probudila menší potyčka Hynka Zohorny s jedním ze Švédů, oba si odpočinuli na trestné lavici. Jednu minutu a devatenáct vteřin před koncem první třetiny si Švédové vyzkoušeli ještě jednu přesilovku, za nebezpečnou hru vysokou holí na trestnou lavici putoval Kubalík. První třetina končí vítězstvím české reprezentace 1:0.

Ve druhé třetině uběhly dvě minuty a na českou trestnou lavici už zase putoval náš hráč. Naštěstí se Švédům přesilovky nedařily. A je to tam! Čas 28:21 a Češi zvyšují náskok na 2:0. Po krátkém závaru před brankou se nakonec prosadil Zdráhal. Ale Švédové to v žádném případě nevzdali, po minutě opět snižují na rozdíl jediného gólu. V čase 29:34 se prosadil Larsson. A je to 2:2. V čase 34:06 svým druhým gólem vyrovnal Larsson. Necelé tři minuty před koncem druhé třetiny Češi dostali výhodu početní převahy. Přesilovky ale v Moskvě našim vůbec nefungovali. Po druhé třetiny se šlo do šaten za stavu 2:2.

Začátek třetí třetiny začal přesilovkou Česka, která tradičně zůstala bez šancí a tím pádem i bez využití. Zápas o poslední místo na Channel One Cupu si nenechalo ujít 8 913 diváků, v hale se vyjímá skupinka českých fanoušků, kteří ženou naše hokejisty kupředu. Poslední třetina se hrála v poklidné tempu bez větších šancí. Švédům se ale nakonec podařilo otočit skóre ze stavu 0:2 na 3:2, když v čase 56:54 o vítězství Švédska rozhodl na brankovišti důrazný Lindqvist. Češi to na závěr zkusili i bez gólmana, ale bez výsledku. V Moskvě na Channel One Cupu končí poslední!

Turnaj zápasem v Petrohradu na fotbalovém stadionu uzavřou domácí Rusové proti Finsku, mezi oběma týmy se rozhodne o celkovém vítězi turnaje.

Sestavy:
    Česko: Bartošák (Hrubec) — Polášek, O. Němec, J. Kindl, Zámorský, Štencel, Kundrátek, J. Krejčík, D. Musil — T. Zohorna, R. Hanzl, H. Zohorna — Lenc, Nestrašil, D. Kubalík — Sekáč, Novotný, Tomášek — O. Beránek, O. Roman, P. Zdráhal
    Švédsko: L. Johansson (Reideborn) — Dahlbeck, Persson, Sellgren, Nilsson, Holm, Pettersson — Wedin, L. Johansson, Larsson — Brome, Davidsson, Davidsson — J. Boqvist, Kellman, Lindqvist — Emanuelsson, Fröberg, Jonsson Fjällby