Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

Nedisciplinovanost a zmar Čechů se rovná DEBAKL. Rusové Čechům nedali šanci

15-12-2018 Sputnik CZ 78 592 slov zprávy

Český národní tým po úvodním vítězství proti Finsku čekal druhý zápas na turnaji Channel One Cup v Moskvě.

Čeští hokejisté do zápasu nevstoupili šťastně, po krátkém úvodním tlaku Rusů český tým hrál v šesti a nabídl Rusku první smrtící zbraň. Ve. 3 minutě šli Češi do čtyřech a Rusové dvě vteřiny před koncem početní výhody vstřelili úvodní gól zápasu. V čase 4:26 otevřel skóre domácí obránce Tokranov. Češi se ale nečekaně rychle oklepali a už po 32 vteřinách dokázali vyrovnat. V čase 5:08 se prosadil Dominik Kubalík.

Čechům však první přesilovkový gól Rusů nestačil. Po sedmi minutách hry si Rusko opět zahrálo přesilovku, kterou v čase 7:48 střelou z levého kruhu využil Prochorkin. Následnou přesilovku Ruska se českému týmu nakonec podařilo ubránit, stejně jako Rusové zvládli přesilovku Čechů, která však byla bez jediné šance. Další těžká chvíle pro Čechy přišla v čase 17:27, kdy byl český hráč opět vyloučen, Rusové si ale zahráli dokonce přesilovku pět proti třem, ve které se výborným zákrokem zaskvěl Dominik Furch. První třetinu Rusové vyhráli 2:1, když těžili hlavně z nedisciplinovanosti Česka, které si připsalo pět faulů.

Češi na začátku druhé třetiny ubránili 36 sekund v oslabení. A bránili se celou druhou třetinu, kdy se na ně z ruské strany valil jeden útok za druhým. A čeští hokejisté pokračovali ve své nedisciplinovanosti a neschopnosti ve hře dopředu.

V čase 23:40 skóre druhé třetiny ranou do horního růžku vymetl šibenici Furcha Loktijonov. Ve 26. minutě dostali šanci přesilovky i Češi, ale byla natolik neškodná, že to čeští hráči chtěli po druhé v zápase vyzkoušet v šesti a následovalo potrestání od rozhodčích. Rusové nevyužili ani svoji minutovou přesilovku, ani nepotrestali následné další české vyloučení. V čase 32:09 domácí hala jásala znovu. Po dlouhém zkoumání videa rozhodčí uznal 4. gól Rusů, který si připsal Kaprizov. A aby domácí hráči ještě více zdůraznili svoji dominanci, v čase 37:07 si z českých hráčů udělal kuželky Kuzmenko a završil bůra v české síti.

Do třetí třetiny hlavní trenér Česka Říha poslal do branky místo Dominika Furcha Simona Hrubce. Ale ani Simon Hrubec čisté konto neudržel dlouho, v čase 42:27 dává šestý gól domácího Ruska a svůj druhý Kuzmenko. Po tvrdém zákroku domácího Prochorkina si i Češi zahráli další přesilovou hru. Šanci si ale i v oslabení vytvářeli domácí Rusové. Češi pokračovali ve svém bídném výkonu. Takže i další přesilovka zůstala nevyužitá. Ruská dominance pokračovala…

Na závěr zápasu si ještě Rusové vyzkouší pětiminutovou přesilovku, dnešní zmar zbytečným faulem podtrhl David Musil. Za útok na hlavu dostal trest do konce zápasu. Ale v čase 53:02 v oslabení vystihl ruskou rozehrávku Dominik Kubalík a po samostatném úniku si připsal druhý gól v zápase. Na dnešní zápas a koncert ruské reprezentace přišlo 12 491 diváků. Po ruském faulu si Češi ještě zahráli čtyři na čtyři. Na konci zápasu už je vidět, že Rusové si chtějí užít. A čtyři minuty před koncem ještě jeden český faul, který bleskově po šesti vteřinách v čase 56:06 potrestal Loktijonov, který si také připsal druhou branku — 7:2. Čeští hráči si dnes připsali DESET vyloučení! Češi si tak v Moskvě připisují porážku 7:2.

Zítra české hráče čeká poslední zápas na turnaji proti Švédsku.

Sestavy:

Rusko:I. Sorokin (Šesťorkin) — Nestěrov, Blažijevskij, Gavrikov, Tokranov, Antipin, Jelesin, Pedan, Alexej Vasilevskij — Grigorenko, Loktijonov, Kaprizov — N. Gusev, Prochorkin, Barabanov — Kadějkin, Andronov, S. Plotnikov — Kuzmenko, Kablukov, Ketov — Šalunov
    Česko: Furch (Hrubec) — O. Němec, Polášek, Zámorský, Jordán, Kundrátek, J. Kindl, D. Musil, F. Pavlík — Sekáč, Novotný, D. Kubalík — Lenc, Bulíř, Nestrašil — H. Zohorna, T. Zohorna, R. Hanzl — P. Zdráhal, O. Roman, Tomášek — O. Beránek