• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Migračná záplava Európy je pre Južnú Kóreu varovným poučením

    20-10-2018 Zem & Vek 81 918 slov zprávy
     

    Juhokórejská vláda predvádza bez okolkov odhodlanie neustupovať transnacionálnym lobistom a zabrániť prívalom votrelcov z cudzích kultúr, ktorí už obsadzujú a zaľudňujú západnú Európu. Svedčí o tom rozhodnutie ministerstva spravodlivosti, ktoré odolalo nátlakom zo zahraničia a neudelilo bezmála štyrom stovkám prišelcom z Jemenu štatút utečencov. Niekoľkým desiatkam ho odmietlo poskytnúť a 339 Jemenčanom povolilo podľa správy tlačovej kancelárie TASR „ročný humanitárny pobyt„.


    „Fake Refugees Go Home“


    Rozhodnutie príslušných štátnych inštancií v Soule o tom, že nik z Jemenčanov, ktorí prileteli na malebný subtropický ostrov Čedžu na vlastné – a to nemalé – náklady ako turisti, nedostal azyl, stojí za zamyslenie. Odráža vôľu národa, ktorý sleduje z bezpečnej vzdialenosti, no s rastúcim znepokojením, neochotu západoeurópskych krajín skoncovať s privieraním očí nad flagrantným zneužívaním medzinárodných dohôd o utečencoch zo strany nadnárodných záujmových kruhov.


    Juhokórejčania považujú ostrov Čedžu za svoju obdobu Havajských ostrovov a turistickú perlu, kam sa vyberajú na bezstarostné dovolenky za teplom a slnkom. Ostrov prosperuje z turistického ruchu a umožňuje cudzincom bezvízový vstup s pobytom do 30 dní. Rekreácia na ostrove nie je pre návštevníkov lacnou záležitosťou a juhokórejské orgány ostali prekvapené, keď sa viac než päťsto „hostí“ z Jemenu nevracalo domov, zotrvávalo na ostrove a podávalo žiadosti o azyl. Juhokórejská tlačová kancelária Yonhap pomenovala koncom júna tento falšovací trik v titulku Gov’t to seek revision of Refugee Act to prevent abuse by fake asylum seekers“ (Vláda zamýšľa prehodnotiť Dohodu o utečencoch, aby zabránila jej zneužívaniu falošnými žiadateľmi o azyl)


    Titulok tlačovej kancelárie Yonhap s výrazom ‘fake asylum seekers’
    http://english.yonhapnews.co.kr/news/2018/06/29/0200000000AEN20180629004400315.html


    Rakúske a nemecké médiá používali v minulosti pre kategóriu špekulatívnych azylantov (fake asylum seekers) hanlivý pojem Scheinasylanten. Médiá hlavného prúdu ho medzitým zo svojho slovníka odstránili, ale z ulíc a z jazyka bežných ľudí nevymizol. Ochaboval, no migračná invázia 2015 ho vrátila do všedného jazyka. Rovnako ako termín sociálna turistika za dávkami.


    Občania naliehajú…


    Čoraz viac Juhokórejčanov neváha pri pozorovaní zloženia novoprišelcov z Jemenu nazývať veci pravými menami. Drvivú väčšinu, vyše 90 percent žiadateľov o azyl z Jemenu na ostrove Čedžu, tvoria muži, pripúšťa svetový mienkotvorný slniečkársky portál č. 1, New York Times pri vysvetľovaní pozadia opakovaných pouličných demonštrácií na ostrove i na juhokórejskej pevnine proti zlopovestným cudzozemcom. Zábery z júnových protestných pochodov publikovali New York Times 12. septembra a 17. októbra, ale publikoval ich aj nemecký pološtátny informačný portál Deutsche Welle. V Hongkongu sídliaci anglickojazyčný portál  South China Morning Post prebral 17. októbra záber francúzskej agentúry Agence France-Presse, kde jeden z demonštrantov v Soule drží transparent s dvojjazyčným textom. Ten v angličtine znie „Fake Refugees Go Home Right Now“ (Falošní azylanti choďte domov. Ihneď.).



    Demonštrácia proti „fejkovým“ azylantom v Soule
    Zdroj: South China Morning Post https://www.scmp.com/news/asia/east-asia/article/2168952/south-korea-denies-refugee-status-yemenis-who-arrived-jeju


    Takmer sedemsto tisíc občanov podpísalo petíciu za sprísnenie pravidiel na udeľovanie azylu. Čo na to juhokórejská vláda? Žiadosti vyhovela. Poskytovať ho bude len vtedy, keď žiadateľ presvedčivo vysvetlí, prečo žiada azyl a aké by mu hrozilo prenasledovanie po návrate do vlasti. Nie hypoteticky alebo paušálne jeho susedom či spoluobčanom v krajine s utláčateľským režimom, ale po návrate jemu osobne. Vláda v Soule sprísňuje aj udeľovanie povolení k pobytu z humanitárnych dôvodov a každé kladné rozhodnutie podrobí po uplynutí roku nekompromisnej previerke, či dôvody na predlžovanie pobytu pominuli, alebo nie. Držitelia jemenských pasov prišli o povolenie bezvízového turistického pobytu na ostrove Čedžu.


    …a vláda počúva


    Kórejská republika dáva týmito opatreniami mentorom v OSN a v globalistických centrálach sociálneho inžinierstva najavo, že sa odmieta stať prisťahovaleckou krajinou. Osobitne sa vyvaruje vpúšťania tých kategórií migrantov, ktoré sa prejavili inde (v Európe) ako rizikové, neprispôsobivé, požadovačné, militantné a rozvratné. Povoľovanie pobytu z humanitárnych dôvodov nebude vstupenkou k usídleniu, zamestnaniu a predovšetkým neposlúži ako oprávnenie k privážaniu príbuzných.


    Južná Kórea so zdesením sleduje rozmach fundamentálneho islamu v Európe a tolerovanie zavádzania islamského práva v moslimských štvrtiach. Vláda v Soule zavrhuje laxnosť Západoeurópanov voči radikalizácii moslimskej populácie na starom kontinente. Dá sa predpokladať, že bude postupovať rovnako zásadne ako susedná Čína a neotvorí dokorán hranice tzv. pravidelnej riadenej a bezpečnej migrácii, ako to medzinárodnoprávne presadzuje OSN.



    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].


    UPOZORNENIE
    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.






    Patrik Sloboda

    Zopár slov o autorovi...



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑